9 نکته ی مهم در برگزاری یک جشن عروسی موفق

مراسم عروسي هر فرد،بي شک،خاطره انگيز ترين وبهترين شب در تمام عمر اوست.ولي در چند سال اخيرتبديل شده است به پر استرس ترين ،دلهره آور ترين و سخت ترين شب.همه چيز حالت نمادين پيدا کرده است.حضوردر باغ و آتليه براي انداختن عکس وفيگور هاي رمانتيک،براي عروسي که استرس داردو دامادي که دلشوره تمام وجودش راگرفته،غير ممکن است.جالب اين جاست که خانم عکاسي مي گفت 60درصد عروس و دامادها در روز عروسي با هم قهر هستند.
کليد يک جشن عروسي موفق در برنامه ريزي آن مي باشد. چه جشني يک جشن موفق است؟ جشني که همه چيز به خوبي پيش رود. مشکل عمده اي در طي آن به وجود نيايد. مسلّم است که در هر مراسم عروسي نکات کوچکي از قلم مي افتد ولي به ياد داشته باشيد که مي توانيد خطاها و مشکلات را با برنامه ريزي صحيح به حداقل برسانيد.
اين نکات ساده به شما کمک مي کنند که حدّاقل مقداري از استرس شما کاهش يابد.

تشريفات مجالس
يک اشتباه عمومي:

اشتباهي که بسياري از زوج ها به آن دچار مي شوند عدم برنامه ريزي دراز مدت مي باشد.

پس از نامزدي هر چه سريع تر بايد نسبت به برنامه ريزي جشن عروسي اقدام کنيد.

يک تقويم خريداري کنيد:

به محض تعيين تاريخ جشن عروسي، تاريخهاي مختلفي را براي انجام کارهاي مرتبط مشخص کنيد. براي مثال: اگر نامزدي شما در خرداد ماه مي باشد و عروسي شما در فروردين مي باشد، تاريخي را در تقويم خود براي رزرو محل جشن در ماه شهريور انتخاب نماييد. سعي کنيد تمام کارهايي که مقدور مي باشد از ماه ها قبل انجام داد را انجام دهيد تا در ماه هاي پاياني دغدغه ي خاطر کمتري داشته باشيد.


در طول هر هفته، زماني را به برنامه ريزي تخصيص دهيد:

يک روز هفته را انتخاب کنيد و در آن روز مشخص کارهاي انجام شده را مرور و نسبت به برنامه ريزي هفته هاي آتي اقدام کنيد.


تقسيم وظايف:

بهترين روش انجام کارها، تقسيم وظايف مي باشد. عروس و داماد هر دو بايد در جريان انجام کليه ي امور باشند. ليستي با ذکر تمام جزئيات از کارهايي که بايد انجام شوند تهيه نماييد، سپس از روي آن ،کارها را تقسيم نماييد.


صحبت، صحبت، صحبت:

بسيار حائز اهميت است که مطمئن شويد کارها با ذکر جزئيات دقيق تقسيم گرديده اند و مطمئن شويد که به همديگر نکات ريز را يادآوري و در موردشان صحبت کرده ايد.


انعطاف پذير باشيد:

مسلّما" هرکدام از طرفين، عروس و يا داماد ممکن است خواسته ها و نظرات مختلفي را در برگزاري مراسم و حتي جزئيات تهيه و تدارک داشته باشد. هميشه اجازه دهيد که طرف مقابل دلايل خود را در مورد نکات فوق بيان نمايد. شايد دلايلي وجود دارد که شما اگر مطلع شويد نظرتان موافق گردد. نهايتا" هيچگاه فراموش نکنيد که انعطاف پذيري يک اصل بسيار مهم مي باشد.

انعقاد قرارداد:

در هنگاه عقد قرارداد با تالارهاي پذيرايي، مراکز سرو غذا و گل فروشي ها حتما" تمام جزئيات را قيد نماييد و انتظارات دقيق خود را در زمان عقد قرارداد بيان نماييد. مطمئن شويد در قرارداد تاريخ دقيق، زمان و محل را قيد نموده ايد. فراموش نکنيد که در مورد انتخاب موارد فوق کيفيت را فداي قيمت پايين نکنيد! مهمترين نکته اينکه قبل از امضاي قرارداد آن را به دقت مطالعه کنيد ضمن اينکه قبل از امضاي آن از شرايط کنسل نمودن و هزينه هاي احتمالي کنسل کردن آن مطلع شويد.


به برنامه ريزي خود ادامه دهيد:

مسلّم است که هر چه بيشتر و دقيق تر برنامه ريزي نماييد احتمال اينکه مشکلي بروز نمايد را به حداقل مي رسانيد. دفترچه يادداشتي خريداري نماييد و تمام اطلاعات مربوطه را در آن نگهداري کنيد. (رسيدها، قرارداد ها، برنامه ها و ...) و حتي کارهايي را که به دوستان و اقوام واگذار مي کنيد را در آن يادداشت نماييد.

منبع:سايت جشن آرا