5 نکته مهم در مورد دکوراسیون اتاق خواب کودک

يک قاب عکس از تصوير خندان پدر و مادر را در اتاق کودک قرار دهيد . اين کار سبب مي‌شود تا کودک هر زمان چشم باز مي‌کند چهره متبسم والدين خود را که در واقع ارکان اصلي زندگي او را تشکيل مي‌دهند، در مقابل خود ببينيد و احساس خوبي به او دست بدهد .

- تخت کودک را در مجاورت عريض‌ترين ديوار اتاق بگذاريد . بهتر است که کودک بتواند از روي تختش به در اتاق تسلط داشته باشد. ديواري که براي تکيه دادن تخت کودکتان انتخاب مي‌کنيد، بهتر است مقابل دستشويي يا حمام نباشد ، زيرا ممکن است سلامت کودک را به خطر بيندازد.
اگر دو فرزند داريد بهتر است حتي الامکان از تخت‌هاي دو طبقه استفاده نکنيد، چرا که کودکان نياز دارند فضاي بالاي سرشان باز و راحت باشد و تخت‌هاي دو طبقه اين امکان را از فردي که در طبقه پايين مي‌خوابد، سلب مي کنند. کودکي که در طبقه بالا مي‌خوابد نيز از آنجا که يک فضاي خالي در زير محل خوابش وجود دارد احساس ناامني مي‌کند .

- گوشه مناسبي از اتاق را به مکاني براي مطالعه و کارهاي فکري اختصاص دهيد . در آنجا ميز و صندلي و چراغ مطالعه‌اي بگذاريد و کودک را توجيه کنيد که مکان مناسب براي مطالعه و درس خواندن، همانجا است.

- محيط اتاق خواب کودک را دائم مرتب کنيد . کمدهاي ديواري و کشوهاي اتاق خواب کودک را هميشه تميز نگه داريد . هر چه فضاي اتاق خواب باز و مرتب تر باشد ، کودک احساس آرامش بيشتري خواهد کرد و خلاقيت و قدرت تخيل او بيشتر رشد مي کند . با جمع آوري وسايلي که کودک ديگر از آنها استفاده‌اي نمي کند به چشم او استراحت بدهيد .

- با استفاده از نور، رنگ و آثار هنري مناسب مثل نقاشي ، محيط شادي براي کودک خود ايجاد کنيد . از کافي بودن نور اتاق اطمينان حاصل کنيد . رنگ‌هاي روشن همچون زرد، صورتي کمرنگ و سبز روشن براي رنگ ديوار اتاق کودک مناسب است . از قرار دادن تصاوير حيوانات وحشي و درنده کاملا بپرهيزيد . در عوض عکس‌هايي را انتخاب کنيد که حس خلاقيت و آرامش را در او تقويت مي کنند. 

طراحي دکوراسيون داخلي

 

لینک های مهم