12 ایده دکوراسیون داخلی

1- کنترل نور
شيدها و پرده کرکره هايي که از مواد طبيعي مانند بامبو بافته مي شوند احساسي گرم و آرام در فضا القا مي کنند. از سوي ديگر، اين نوع شيد ها وسيله خوبي براي حفظ حريم داخلي و همچنين تنظيم و کنترل نور وارد شده به داخل هستند. پيشنهاد ما اين است که براي اتاق خوابتان ترکيبي از اين نوع شيد ها وپرده هاي حرير و زيبا استفاده کنيد. در اين صورت مي توانيد هم از زيبايي و لطافت پرده حرير بهره ببريد و هم با کمک باز و بسته کردن شيد، نور ورودي را کنترل کنيد و اتاق را بر حسب نيازتان پر نور يا تاريک سازيد.

2- بافت ها و الگوها را با هم پيوند دهيد
هماهنگي و همسان بودن بيش از حد بافت ها و الگوها در دکوراسيون خانه مي تواند کسل کننده باشد. بافتها و الگو ها را براي جذابيت بيشتر با هم ترکيب کنيد. براي مثال پارچه مخمل را در کنار حرير و پارچه طرح دار را در کنار پارچه ساده قرار دهيد تا بدين صورت احساس حاکم بر فضا متعادل شود و پارچه ها همديگر را تعديل کنند؛ به اين ترتيب دکوراسيون جذا بتر به نظر مي رسد.

3- ميز کنار تختي خود را زيبا سازيد
مي توانيد با قراردادن مجسمه ها، قاب عکس و آباژورهاي زيبا روي ميز هاي کنار تختي خود، جلوه ي آن را زيبا سازيد و در پي آن دکوراسيون اتاق خواب خود را متحول کنيد. همچنين با قراردادن اشياء و لوازم مورد نياز در هنگام خواب در داخل کشوهاي آن، از شلوغي فضاي اتاق جلوگيري کنيد. دسته بندي کتا بها و مجله هاي مورد علاقه روي ميزهاي کنارتختي از ديگر ايده هاي جالب است.

4- ايجاد يک مجموعه عکس
يک ميز عکس را در نظر بگيريد و آن را به روميزي شکيلي مزين کنيد؛ سپس عکس هايي از خود و عزيزانتان را که براي شما
دوست داشتني و يادآور خاطرات شيرين است انتخاب کنيد و در قاب هاي زيبا روي ميز بچينيد. چنين مجموعه عکسي را مي توانيد نه تنها روي يک ميز عکس، بلکه روي هر سطحي که در دکوراسيون وجود دارد و براي اين کار مناسب است ( مثلا پيش بخاري شومينه يا ميز کنسول) قرار دهيد.

5- درخشش به دکوراسيون بيافزاييد
وجود مقداري نور در اتاق مي تواند از يک دست شدن دکوراسيون پيشگيري کند. همچنين مي توانيد از يک آينه بزرگ به عنوان نقطه کانوني در دکوراسيون فضا استفاده کنيد يا از برق يک گلدان کريستال يا قطعات دکوراتيو نقره روي پيش بخاري شومينه بهره بريد. هر عنصر کوچک اما پرتلالو و درخشان را به دکوراسيون خانه خود وارد سازيد مي تواند به نحو چشمگيري موثر واقع شود.

6- تغيير جلوه ميز پذيرايي
براي ايجاد تنوع مي توانيد شيشه شفاف روي ميز پذيرايي خود را با شيشه آينه اي تعويض کنيد؛ يا براي سطح ميز از سنگ مرمري که داراي قطعات آينه اي است بهره گيريد. اين کار سبب مي شود جلوه ميز پذيرايي و همچنين اتاق نشيمن خانه به مقدار زيادي متحول شود.

7- خالص سازي ترکيب رنگي دکوراسيون
يکي از ترکيب رنگي هاي آرامش بخش و زيبا که تقريبا همه سليقه ها را راضي مي کند، ترکيب رنگي خنثي شامل کرم، قهوه اي و شکلاتي به عنوان ترکيب رنگي اصلي است که همراه با يک رنگ برجسته و چشمگير مانند قرمز گوجه اي، آکواريومي و زرد در مبلمان، پرده ها و ديوارها يا به عنوان چاشني در لوازم جانبي مانند کوسنها، گلها و ديگر جزئيات، هارموني زيبايي پديد مي آورد. استفاده از يک رنگ واحد براي رنگ چاشني، سبب افزايش انسجام در دکوراسيون مي شود و در صورت تکراري شدن دکوراسيون مي توانيد تنها با عوض کردن اين رنگ چاشني با يک رنگ زنده ديگر، جلوه کلي فضا را تغيير دهيد.

8- جايي براي وسايل شخي خود در نظر بگيريد
فضاي کوچکي را براي قرار دادن اشياء و لوازم پر استفاده خود، مانند دسته کليد يا عينک آفتابي در نظر بگيريد تا آن ها را هميشه آنجا قرار دهيد و پس از استفاده، آنها را دوباره به جاي اولشان برگردانيد. اين کار به دکوراسيون خانه و همچنين زندگي شما نظمي خوشايند مي دهد.

9- اضافه کردن يک آينه
وجود يک سطح صيقلي و منعکس کننده مانند آينه، سبب مي شود يک فضاي کوچک و بسته، بزرگ و دلباز به نظر برسد .توصيه مي کنيم ا گر تا به حال اينکار را نکرده ايد حتما آينه را به دکوراسيون فضاهاي مختلف خانه از جمله ورودي ، ا ضافه کنيد.

10- کاناپه اي مناسب
به گفته اغلب کارشناسان و طراحان، کاناپه بزرگ تر هميشه بهتر نيست. يک کاناپه بزرگ مي تواند نقشه و فضاي يک اتاق را به هدر بدهد. پيش از خريد کاناپه حتما فضا را بسنجيد وعاقلانه تصميم بگيريد.

11- طبيعت بيرون را به داخل بياوريد
طبيعت را در مقياس کوچک در دکوراسيون داخلي خانه خود بگنجانيد. براي مثال، دسته گل هاي زيبا و سالم يا درختچه هاي زينتي را در دکوراسيون قرار دهيد. اين کار طراوت و شادابي را به فضاي خانه مي افزايد.

12- اقلام مصرفي را به نمايش بگذاريد
اقلام و اشياء مصرفي از قبيل صابون هاي رنگي و دستمال هاي پنبه اي را در ظرفي شيشه اي و شفاف قرار دهيد. حيرت خواهيد کرد وقتي ببينيد که چگونه اشياء مصرفي مي توانند به اين زيبايي به نظربرسند.

 طراحي دکوراسيون داخلي