10 راه برای بزرگتر جلوه دادن آشپزخانه

1- بکوشيد تا جايي که امکانش را داريداز انواع کوچک و کم حجم وسايل و تجهيزاتي چون يخچال، ماشين لباسشويي و ظرفشويي استفاده کنيد. اگر همه وسايل موجود در آشپزخانه اندکي ظريف تر و کوچک تر از اندازه هاي معمول انتخاب شوند، به مقدار زيادي در فضا صرفه جويي خواهد شد.

2- استفاده از رنگ هاي ملايم و روشن به بزرگ تر به نظر آمدن فضا کمک شاياني مي کند. براي نمونه مي توان همراه با کابينت هاي کرم رنگ، براي ديوارها از رنگ بژ استفاده کرد يا اگر نمي خواهيد از رنگ هاي خنثي استفاده کنيد، مي توانيد از رنگ سبز ملايم يا زرد روشن استفاده کنيد.

3- اگر از کابينت هايي با درهاي آينه اي در آشپزخانه استفاده شود آشپزخانه بزرگ تر به نظر مي رسد. و يا مي توان براي تعدادي از کابينت ها از درهاي شيشه اي استفاده کرد و درونشان ظرف هاي کريستال و شيشه اي بگذاريد تا درخشش آن ها فضاي آشپزخانه را روشن تر کند.

4- وسايلي چون سرويس کفگير ملاقه و جاروشارژي را از نوعي انتخاب کنيد که بتوان روي ديوار نصب کرد ؛تا در فضاي کشوها و روي کابينت ها صرفه جويي شود.

5- يک يا دو کابينت را در طرحتان از کف تا سقف آشپزخانه در نظر بگيريد تا هم قفسه هاي بيشتري برايتان داشته باشيد و هم سقف آشپزخانه بلندتر به نظر آيد.

6- حتماً بخش بالاي کابينت ها را با لامپ هاي هالوژن نور پردازي کنيد تا زماني که آنها را روشن مي کنيد فضايي شيک ايجاد شود و روي سطح کابينت هاي زيرين روشن شود.

7- سقف آشپزخانه را با رنگ هاي روشن رنگ آميزي کنيد و شايد بهتر باشد اندکي نور غير مستقيم به آن بتابانيد. اين کار سقف را روشن تر و بلندتر و در نتيجه آشپزخانه را بزرگ تر نشان مي دهد.

8- مي توانيد براي روي سينک ظرفشويي قطعه اي متحرک از جنس سطح کابينت ها در طراحيتان تازماني که با سينک کاري نداريد ان را روي سينک قرار دهيد تا سطح کار شما وسيع تر و بيشتر شود.

9- وسايل پر کاربرد را در دسترس بگذاريد و وسايل ديگر را در کمد ها و کابينت ها جايگذاري کنيد. هرچه آشپزخانه شما خلوت تر باشد فضا بزرگ تر به چشم مي آيد.

10- بهتر است اگر آشپزخانه تان پنجره دارد از پرده هاي نازک و کم چين استفاده کنيد تا راه ورود نور خورشيد به درون آشپزخانه مسدود نشود.

طراحي دکوراسيون داخلي

منبع: http://www.sakhtemoon.com/Decor-Equipment/HowTo-small-kitchen-187#ixzz3tS6uL2pI 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون