نکاتی که باید راجع به برگزاری جشن عروسی تو خونه بدونید

برگزاري مراسم عروسي در خانه:
دوست داريد که جشن عروسيتان در يک محيط خصوصي مثل منزلتان باشد؟ تبريک ميگويم. اين گزينه براي شما محاسن خيلي زيادي دارد. اول اينکه ميتوانيد از ديد ديگري به عروسي نگاه کنيد. شما ميتوانيد جشن خود را در جايي که براي شما خاطرات خوبي را به جا گذاشته برگزار کنيد. مثلا خانه ي خودتان يا خانه اي که همسرتان در آن بزرگ شده يا حتي جايي که براي تعطيلات به آنجا ميرفتيد. از ديگر خوبي هاي برگزاري مراسم عروسي در منزل اين است که شما هزينه ي خيلي زيادي را صرفه جويي مي کنيد. البته ممکن است احتياج به يک سري لوازم و وسايل داشته باشيد اما در نهايت هزينه اي که براي کل مراسم در نظر ميگيريد، به صرفه تر است.
ما با متخصصان و برگزار کنندگان عروسي، براي زوج هايي که تصميم خود را در مورد برگزاري جشن عروسيشان در خانه گرفته اند، صحبت کرديم و از آنها خواستيم که چند راه کار و نکته در مورد اين کار به ما بدهند.
مگر اينکه شما صاحب يک قصر خيلي بزرگ باشيد، به جز فضاي منزل احتياج به يک فضاي باز داريد که بخشي از مراسم را آنجا برگزار کنيد. در اين صورت براي جلوگيري از برخي احتمالات هوا شناسي يک چادر يا يک سقف را در نظر بگيريد که هيچ مشکلي پيش نيايد. شايد در ابتدا مهمانانتان از اين ايده خوششان نيايد اما اگر با تغيير ناگهاني آب و هوا مواجه شديد، آنها قدردان شما خواهند بود.
شايد يادآوري اين موضوع براي شما خوش آيند نباشد اما مهمان هاي شما نياز هايي دارند. ما به شما پيشنهاد ميکنيم که به جز دستشويي منزلتان، يک دستشويي سيار با هواکش و آب داشته باشيد تا مهمانان بتوانند از آن استفاده کنند. تعداد مهمانان براي عروسي زياد است و تشکيل صف طولاني براي رفتن به دستشويي زياد صحنه ي جالبي ندارد.
صحبت از راحتي مهمان ها شد: نورپردازي را فراموش نکنيد. مهمان هاي شما تا بعد از غروب خورشيد مهمان شما هستند و بهتر است براي آنها فرصتي را ايجاد کنيد تا جلوي راهشان را به خوبي ببينند. از نور پردازي هاي داخل منزل و فضاي باز استفاده کنيد. مطمئن باشيد که نور خوب به زيبا شدن جشنتان نيز کمک ميکند.
خيلي از زوج ها فراموش ميکنند که قبل از تصميم گيري براي مکان عروسي بايد از موارد امنيتي و اجازه نامه هاي لازم براي برگزاري جشن عروسي اطلاع کامل داشته باشند. بعضي از شهر ها و مناطق، قوانيني راجع به ايجاد سروصدا و يا حتي احداث ساختمان هاي نيمه دائم ( چادر يا فضاي سرپوشيده اي که درست کرده ايد) دارند. اگر از يک نفر براي برگذاري جشنتان کمک نميگيريد خودتان راجع با اين مسئله تحقيق و پرس و جو کنيد تا با مامورين پليس در عروسيتان مواجه نشويد.
و در آخر وسايل حمل و نقل و جابه جايي مهمانانتان را در نظر داشته باشيد. توصيه ما به شما اين است که يک پيشخدمت براي اين کار استخدام کنيد و البته مکاني را براي پارک کردن ماشين ها در نظر بگيريد تا کسي دچار مشکل نشود و همه بتوانند از جشن شما لذت ببرند.
يک مهماني برنامه ريزي شده در منزل ميتواند زيبا و باور نکردني باشد و راحتي مهمان ها ميتواند براي شما خاطرات فراموش نشدني اي را به همراه داشته باشد. (تشريفات مجالس)