دکوراسیون اتاق نشیمن

طراحي دکوراسيون داخلي- براي تغيير دکوراسيون اتاق نشيمن روشهاي مختلفي وجود دارد که در اينجا چند مورد از آنها ارائه مي شود .
- تغيير محل لوازم موجود در اتاق نشيمن
به عنوان مثال مي توان نقطه اي را به عنوان مرکز اتاق در نظر گرفته و مبلها را مقابل آن چيد (مثلا شومينه يا تلويزيون) . همچنين مي توان به جاي چسباندن کاناپه ها به ديوار ، آنها را کمي با فاصله از ديوار قرار داده و پشت آنها آباژوري زيبا يا يک گلدان گل قرار داد.

- استفاده از رنگ هاي ملايم در اتاق نشيمن
رنگ ها تأثير قابل توجهي در روحيه افراد دارند . با استفاده از رنگ هاي مختلف در يک محيط ، مي توان آن مکان را به فضايي دلهره زا و آزار دهنده ، و يا برعکس به فضايي دلپذير و آرامش بخش تبديل نمود . انتخاب رنگ هاي ملايم و مناسب براي ديوارها ، مهمترين اصل براي تعيين دکوراسيون اتاق نشيمن است . يکي از رنگ هايي که در ايجاد فضايي گرم و دوستانه نقش بسزايي دارد ، رنگ سبز است . با استفاده از سايه هاي مختلف رنگ سبز مي توان اتاق نشيمني زيبا و دلپذير ساخت.

- استفاده از آينه براي بزرگتر به نظر رسيدن فضا
با نصب يک آينه بزرگ بر روي ديوار ، مي توان تا حد زيادي فضا را بزرگتر جلوه داد . البته بايد دقت شود که سمت مقابل آينه شلوغ نباشد.

- استفاده از وسايل کوچک و زيبا براي تزيين اتاق نشيمن
به عنوان مثال مي توان در کنار کاناپه ميز گرد کوتاهي قرار داده و روي آن چند جلد مجله يا کتاب گذاشت . يا با استفاده از گلدان هاي گل در گوشه و کنار اتاق ، فضايي نشاط انگيز ايجاد نمود .

- استفاده از مجسمه در گوشه و کنار اتاق
مجسمه هاي زيبا ، نقش ويژه اي در آراستن اتاق دارند . گوشه هاي اتاق نشيمن و روي ميزها بهترين مکان براي گذاشتن مجسمه ها هستند . البته اگر اتاق کوچک باشد ، بهتراست از مجسمه هاي کوچک به تعداد کم و يا تنها يک مجسمه بزرگ استفاده کرد .

- استفاده از آباژورها و چراغهاي روميزي
- آباژورها و چراغهاي روميزي ، از لوازم ديگري هستند که نقش قابل توجهي در زيباسازي فضا دارند . بهتر است آنها را در گوشه هاي اتاق و کنار مجسمه ها قرار دهيد .

- نورپردازي مناسب
يکي از عوامل مهم ديگر در دکوراسيون اتاق نشيمن ، نورپردازي آن است . نورپردازي خوب ، احساس آرامش و شادي را به حاضرين القاء مي کند . همچنين مي توان با نورپردازي مناسب ، عيب و نقصهاي اتاق را پوشاند .
يک روش بسيار مناسب براي نورپردازي يک اتاق ، بکارگيري نورهاي غيرمستقيم است ، به ترتيبي که روي صورت افراد و اشياء سايه هاي تند ايجاد نکند . بدين ترتيب ، ايجاد سايه هاي ملايم ، گرمي و صميميت خاصي به
فضا مي دهد .
براي تکميل نورپردازي در اتاق ، مي توان علاوه بر لوسترها و لامپ هاي سقفي از چراغ هاي کوچک تزئيني با نورهاي ملايم براي تزئين گوشه و کنار اتاق استفاده کرد .
بسياري از مردم بر اين عقيده اند که طرح هاي ساده آرامش بخش تر هستند و يا براي يک سرويس مبلمان حتماً بايد از يک مدل پارچه استفاده شود . در حالي که مي توان با استفاده از چندين مدل پارچه و رومبلي ، با قرار دادن مناسب هر وسيله را در کنار وسايل ديگر ، به طرح مناسبي دست يافت . بدين ترتيب با استفاده از طرح هاي شلوغ با رنگ هاي هماهنگ ، حتي مي توان وسايل يک اتاق را با انواع پارچه ، اما با رنگ هاي هم طيف تزئين کرد.
همانگونه که ملاحظه کرديد ، تزئين و تغيير دکوراسيون خانه و بويژه اتاق نشيمن به شما اجازه مي دهد تا از ذوق و خلاقيت خود به بهترين شکل ممکن استفاده کنيد . توجه کنيد که وسايل تزئيني ، لزوما نبايد گران قيمت باشند ، بلکه انواع ارزان قيمت آنها نيز با بکار بردن اندکي ذوق و سيلقه تاثير زيادي در بهبود کيفيت محيط خانه خواهند داشت.

 


منبع: http://www.sakhtemoon.com/Decor-Equipment/HowTo-living-room-decoration-117#ixzz3tS3mQUik