انواع دیوارپوش های داخلی

? رنگ
رنگ در واقع مکمل گچ است و اجراي آن روي ديوار شايد ساده ترين راه باشد. قيمت مناسب، اجراي ساده، تنوع، مقاومت در برابر گرد وخاک و داشتن قابليت شست و شو از ويژگي هاي اصلي رنگ است. از ويژگي هاي منفي اين پوشش، مي توان به مقاوم نبودن آن در برابر دما، ضربه و صدا اشاره کرد. هرکدام از رنگ هاي پلاستيکي و روغني ويژگي هاي خاص خود را دارند.
رنگ هاي روغني: به دليل قابليت ترکيب رنگ هاي روغني با تينر ، تا حد زيادي در برابر گرد و غبار مقاومت نشان مي دهند، که اين ويژگي موجب بالا رفتن عمر رنگ نيز مي شود
رنگ هاي پلاستيکي: اين رنگ ها نسبت به رنگ هاي روغني ارزان تر بوده ، راحت تر اجرا شده و با سرعت بيشتري خشک مي شوند . 2 نکته مهم که باعث مي شود تا اين دسته از رنگ ها با استقبال روبه رو نشوند، اول سختي نظافت آنها است و دوم اينکه در برابر رطوبت مقاومتي ندارند. حلال رنگ هاي پلاستيک آب است و بوي بد رنگ هاي روغني را هم ندارد
رنگ هاي اکريليک: دسته اي ديگر از رنگ هاي پلاستيک محسوب مي شوند که طيف رنگي وسيعي را شامل مي شوند و نماي بسيار زيبا و متفاوتي روي ديوار نمايان مي کنند.

? کاغذ ديواري
کاغذها در واقع پوشش دوم محسوب شده و بعد از رنگ، براي پوشش خانه ها مورد استفاده قرار مي گيرند. تنوع طرح و رنگ کاغذها که نظر گروه هاي سني مختلف را تامين مي کند و قابليت شست و شو از اصلي ترين دلايل انتخاب کاغذها به عنوان ديوارپوش است.

? ديوارپوش چوبي
قدمت استفاده از چوب در نماي داخلي و بيروني خانه ها برابر با قدمت ساخت کلبه ها و خانه هاي اوليه است ، با اين تفاوت که آن زمان چوب جزء مصالح اصلي بنا بود و حالا چوب صرفا" براي زيباسازي و ايجاد حس طبيعت در خانه استفاده مي شود. پوشش هاي چوبي عايق صوت و گرما بوده و در برابر ضربه مقاوم هستند و براي نصب نياز به زيرسازي اساسي ندارند

دو دليل اصلي در پيدايش انواع مختلف محصولات چوبي مصنوعي مانند MDF و HDF، قيمت بالاي چوب طبيعي و جلوگيري از آسيب رساندن به محيط زيست بوده است .از ديگر اعضاي اين گروه مي توان ديوارپوش هاي P.V.C با روکش هاي مصنوعي يا طبيعي را نام برد.

? ديوارپوش هاي سنگي
سنگ هم مانند چوب حس زيباي حضور در طبيعت را مي تواند براي شما در خانه به ارمغان بياورد. سنگ ها به خصوص سنگ آنتيک به دليل تنوعي که در بافت و رنگ دارند، اينروزها به يکي از پرکاربردترين مصالح براي استفاده در نماي داخلي خانه هاي مدرن تبديل شده است.

? ديوارپوش هاي سلولزي
اين ديوارپوش ها که با نام تجاري بلکا مطرح هستند ، از سلولز، الياف مصنوعي و رزين هاي ساختماني تشکيل مي شوند و تنوع رنگي بسيار بالايي دارند. ويژگي اصلي اين پوشش هاي سلولزي عايق بودن آنها نسبت به حرارت و صدا و سرعت بالاي اجراي آنهاست.

طراحي دکوراسيون داخلي

 

منبع: http://www.sakhtemoon.com/Wall-Panel/HowTo-wall-cover-227#ixzz3tS3SFTZl