انتخاب کاغذ دیواری

چگونه مناسب ترين کاغذ ديواري را بيابيم؟
ابتدا به رنگ هاي موجود، نوع کف پوش و سبک دکوراسيون خانه خود و وسايل و مبلمان موجود در دکوراسيون خانه تان توجه کنيد که در اصل آنها داراي چه سبک و جلوه اي هستند؛ سپس به دنبال کاغذ ديواري متناسب با همان سبک برويد. يک کاغذ ديواري ناهماهنگ با سبک دکوراسيون، مي تواند جلوه کل دکوراسيون را تخريب کند.کاغذ ديوار بايد متناسب و هماهنگ با رنگ و سبک وسايل موجود در فضا باشد.

به طور کلي دو نوع طرح براي کاغذ ديواري وجود دارد:
طرح هاي مستقيم و صاف و طرح هاي منحني شکل. طرح هاي مستقيم و صاف مانند طرح هاي راه راه عمودي و افقي که بايد در قسمت درزها تنظيم شوند و طرح هاي منحني شکل نيز مانند طرح هاي گلدار و هندسي هستند که باز هم بايد در قسمت درزها تنظيم شوند. اين تنظيمات در قسمت درزها به طوري که دنباله طرح ها از رديفي به رديف ديگر رعايت شود. نياز به متراژ بيشتري کاغذ ديواري دارد که در اين زمينه و اينکه طرح انتخابي شما به چه مقدار متراژ اضافه نياز دارد.

بايد حتماً ديوار هاي اتاق را با دقت اندازه گيري کنيد و هنگام سفارش آنها به همراه داشته باشيد. در نظر گرفتن در و پنجره را فراموش نکنيد. حتي توصيه مي شود به همراه متراژ، طرحي ساده از فضا را روي کاغذ پياده کرده و به همراه داشته باشيد. زماني که متراژ لازم را براي کاغذ ديواري محاسبه کرديد، توصيه مي کنيم يک يا دو رول کاغذ ديواري اضافه از حد نياز را خريداري کنيد تا در صورت اشتباه در اندازه گيري يا خراب شدن قستي از کاغذ ديواري، بتوانيد از مقدار اضافي استفاده کنيد.

اساساً کاغذ ديواري هايي که داراي پوشش وينيل هستند بادوام ترين انواع کاغذ ديواري محسوب مي شوند. اين نوع از کاغذ ديواري ها هم چنين قابل شست و شو و ضد آب هستند. همين نوع از کاغذ ديواري خود به دو نوع تقسيم مي شود: نوع اول در قست پشت کاغذ ديواري داراي لايه اي از وينيل است و نوع دوم داراي لايه اي از وينيل در قسمت روي کاغذ ديواري است که مسلماً نوع دوم دوام بيشتري دارد. نوع او ل قابل شست و شو و ضد آب است و راحت تر از ديوار کنده مي شود. بنابراين نوع دوم کاغذ ديواري هاي داراي پوشش وينيل، مي توانند مناسب ترين گزينه براي انتخاب باشند.

طراحي دکوراسيون داخلي
منبع: http://www.sakhtemoon.com/WallPaper/HowTo-wallpaper-190#ixzz3tS0b9s8P