گلدان‌های پنجره‌ای، زینت‌بخش نمای ساختمان

چه چيز زيبا‌تر و ظريف‌تر از پنجره‌اي با جعبه‌اي پر از گل‌هاي تازه و طبيعي است؟ همه اين جعبه‌هاي پر گل را دوست دارند ولي بايد بدانيد که زماني را بايد به رسيدگي به اين گياهان در نظر بگيريد. طراحي دکوراسيون داخلي

معمولا مردم بر اين باور‌ند که نمي‌توان از اين گلدان‌ها در خانه‌هاي مدرن استفاده کرد، چون نماي خانه را به نظر سنتي مي‌کند، ولي در حقيقت بسته به جنس گلدان و گياهاني که به آن اضافه مي‌کنيد، جعبه? گل شما مي‌تواند زيبا، شيک و مدرن به نظر آيد.

جعبه‌هاي آماده و يا سفارشي براي گلدان‌هاي پنجره‌اي مي‌توانند از چوب، فلز و يا پلاستيک باشند. رنگ آن‌ها را با قاب پنجره هماهنگ و يا ميان آن‌ها کنتراست ايجاد کنيد تا زيبا‌تر به نظر برسند. حتي برخي از جعبه‌هاي پلاستيکي را مي‌توانيد خودتان رنگ و يا نقاشي کنيد.

اين جعبه‌ها در بيشتر گل فروشي‌ها و محل عرضه گل و گياه و يا فروشگاه‌هاي لوازم خانگي قابل تهيه هستند. مي‌توانيد آن‌ها را با چند ابزار ساده و صرف کمي وقت هم بسازيد. اگر فکر مي‌کنيد توانايي کافي براي اين کار نداريد، از يک نجار بخواهيد تا متناسب با خواسته شما جعبه متناسب با گل‌هايتان را برايتان آماده کند.

از خيابان به خانه‌تان نگاه کنيد و پنجره‌هاي خانه‌تان را کامل پيدا و مشخص کنيد. شايد زياد جالب نباشد که همه پنجره‌هاي جعبه‌هاي گل داشته باشند. پس با دقت نگاه کنيد تا پنجره مناسب براي قرار گرفتن اين گلدان را پيدا کنيد. لازم نيست همه پنجره‌ها از اين گلدان‌ها داشته باشند. معمولا آن‌هايي که در يک رديف قرار دارند و يا دو طرف در ورودي هستند گزينه‌اي مناسب براي قرار دادن ل‌ها هستند. شايد لازم به گفتن نباشد اما هميشه حواستان باشد که راه باز شدن پنجره‌ها را نبنديد که در اين صورت ديگر نمي‌توانيد گلدان‌ها را هم آب دهيد!

در بيشتر جعبه‌هاي گل، سوراخ‌هايي در زير آن‌ها تعبيه شده تا سلامت گياه حفظ شود. البته جعبه‌هاي فلزي معمولا طوري ساخته شده‌اند که آب خيلي زودتر از آن‌ها خارج مي‌شود و برخي گياهان را تشنه مي‌گذارد؛ بنابراين، براي اينکه آب خيلي زود از اين سوراخ‌ها خارج نشود، مي‌توانيد در کيسه‌اي پلاستيکي با وسيله‌اي نوک تيز سوراخ‌هايي ايجاد کنيد و آن‌ها را در کف جعبه قرار دهيد تا آب با تأخير خارج شود.

همچنين شما مي‌توانيد داخل جعبه‌هاي چوبي را با سيمان‌هاي ضد آبي که در سقف استفاده مي‌شوند، بپوشانيد تا چوبتان در اثر آب و رشد گياهان و… نابود نشود.

شما مي توانيد بيشتر گياهاني را که در باغچه‌ها پرورش داده مي‌شوند، در جعبه‌هاي گل هم بکاريد و از مزيت بالا بودن اين گلدان‌ها استفاده کنيد و در آن‌ها گياهان رونده بکاريد؛ مثل پيچک، گل اطلسي، درخت مويي کوچک و… ولي فراموش نکنيد که گياهان رونده تعادل خيلي چيز‌ها را به هم مي‌ريزند. گل شمعداني، گل جعفري، گل هميشه بهار، چمن‌هاي گلدار کم ارتفاع و حتي رزهاي مينياتوري و کوچک هم گزينه‌هايي مناسب براي زيبا کردن و ارتفاع دادن به جعبه گلتان هستند. مطمئن شويد گياهاني که در اين گلدان مي‌کاريد، بيشتر از يک سوم ارتفاع پنجره‌تان رشد نخواهند کرد. از گياهاني استفاده کنيد که رشدشان باعث نشود به نظر شلخته بيايند و به جاي آنکه زيبا باشند ترسناک شوند!
www.dabi.ir/nt 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون