کاغذ دیواری های مدرن

طراحي دکوراسيون داخلي- تکنولوژي جديد و پيشرفت در صنايع چاپ هم اکنون دست طراحان را باز گذاشته تا هر طرحي که مايل باشند، بتوانند در روي ديوار اتاق به وجود بياورند.

کاغذ ديواري هاي نوردهنده (Light-emitting wallpaper) يکي از جديد ترين روش ها براي پوشاندن ديوار هاي اتاق هستند . طرح هاي روي اين کاغذ ديواري ها، به وسيله ي ديود هاي بسيار کوچک (LED) که در آنها قرار گرفته اند ، نوراني مي شوند . اين LED هاي باريک و کوچک، به طراحان اجازه مي دهند تا کاغذ ديواري هايي بسازند که علاوه بر زيبايي ، بتوانند مانند يک منبع تامين روشنايي نيز عمل نمايند . با اين تفاوت که نور توليد شده توسط اين کاغذ ديواري ها، بسيار ملايم تر و مناسب تر از لامپ هاي معمول است.

تصور کنيد گل هاي نقش شده روي ديوار اتاقتان در ساعاتي از روز شکوفه بدهند! اين تصور با توجه به پيشرفت تکنولوژي کاملا امکان پذير است .Shi Yuan يک نوع کاغذ ديواري مدرن اختراع کرده است که با تغيير دما تغيير رنگ مي دهد . اگر از اين نوع کاغذ ديواري براي ديوار هاي مجاور شوفاژ يا شومينه ي اتاق استفاده کنيد، يا حتي اگر با دست آن را لمس کنيد ، در اثر افزايش دما تغيير رنگ مي دهد .

چطور مي شد اگر در خانه هرگاه ايده اي به ذهنتان مي رسيد يا مطلبي براي گوش زد کردن به ديگر اعضاي خانواده داشتيد، خيلي راحت مي توانستيد آن را روي ديوار خود بنويسيد؟ Duncan Wilson ، نوع جديدي از کاغذ ديواري بر مبناي همين ايده اختراع کرده است. اين کاغذ ديواري با شبکه هاي رنگارنگ خود در واقع دفترچه يادداشت بزرگي است که به شما اين امکان را مي دهد که يادداشت هاي خود را روي آنها نوشته و حتي آنها را از روي ديوار جدا کنيد. اين برگه ها که رنگ هاي مختلفي دارند، پس از مصرف به راحتي قابل تعويض هستند

کاغذ هاي ديواري حتي مي توانند در صورت لمس شدن به شما جواب بدهند. اين کاغذ ديواري هاي هوشمند که به Page Four معروف هستند، بر اساس تحقيقات صورت گرفته در يکي از دانشگاههاي سوئد ساخته شده اند . در اين نوع کاغذديواري ، يک سنسور لمسي و يک بلندگوي کوچک جاسازي شده است که هنگام لمس ، از خود واکنشي نشان مي دهد.