کاربرد رنگ آبی در دکوراسیون داخلی

طراحي دکوراسيون داخلي- رنگ آبي استرس و نگراني را از بين مي برد و باعث فروکش کردن تنش مي شود . آبي افراد را دعوت به صحبت و گفتگو مي کند ، به فضا آرامش مي بخشد و محيطي صلح آميز ايجاد مي کند . به همين دليل اکثر روانپزشکان براي افرادي که مضطرب هستند ، استفاده از اين رنگ را پيشنهاد مي کنند. استفاده از طيف هاي آبي ملايم و روشن براي فضاهاي استراحت مناسب است . ترکيب آبي و سفيد ترکيبي کلاسيک مي آفريند که هميشه زيبا مي ماند .

آبي مناسب ترين رنگ براي سرويس هاي بهداشتي محسوب مي شود . فيروزه اي ملايم نيز براي سرويس هاي بهداشتي کوچک مناسب است ، زيرا باعث مي شود که فضا بازتر و وسيع تر جلوه کند . معمولا بهتر است در سرويس ها از طيفي از آبي استفاده کنيد که بيشتر به رنگ انواع آبها نزديک باشد ، مثل آبي آکواريوم ، آبي فيروزه اي و يا سبز- آبي.

آبي همچنين رنگ شب است و از اين جهت گزينه مناسبي براي رنگ اتاق خواب است . از طيف هاي خواب آور رنگ آبي ، مثل آبي ملايم ، آبي - طوسي و آبي لاجوردي بيشتر در اتاق خواب استفاده کنيد.

آبي هاي ملايم و پر انرژي با وسايل و اثاثيه با رنگ روشن و شاد بخوبي هماهنگ هستند و تاثير خوبي دارند . براي مثال ديوارهاي اتاق کارتان را مي توانيد به رنگ آبي روشن رنگ آميزي کنيد . حتي اگر فقط يک ديوار را آبي کنيد و ديوارهاي ديگر را سفيد کافي است؛ در همين حد هم تاثير رنگ آبي را روي محيط متوجه خواهيد شد.

در اتاق هاي شمالي بهتر است بيشتر از آبي فيروزه اي و در اتاق هاي آفتابگير از آبي هاي روشن مثل آبي آسماني استفاده شود.
آبي يک رنگ اجتماعي و رنگ برقراري ارتباط است . به همين جهت ، بهتر است از آن بيشتر در اتاق نشيمن استفاده شود. براي ايجاد محيطي گرم و پر از نشاط از آبي هاي تيره تر و هم چنين براي ايجاد فضايي باز و وسيع از آبي هاي ملايم استفاده کنيد .

تمام طيف هاي رنگ آبي به شدت با سفيد هماهنگ و متناسب هستند و در کنار هم فضاي زيبايي ايجاد مي کنند. يکي ديگر از رنگهاي زيبا در کنار آبي، رنگ زرد است .