چیدمانی ساده برای راحتی در اتاق کار

شايد پيش خودتان بگوييد خب محل کار، محل کار است و منزل، جاي استراحت. اصلاً چرا بايد در محل کار مثل منزل راحت بود و اين حرف‌ها ديگر چيست. اما خب مستحضريد که ما خودمان در مدآنلاين آخر مديم و شک نکنيد پيشنهادي به شما نمي‌دهيم که به تريج قباي محل کارتان بر بخورد و مطمئن باشيد که هر پيشنهادي هم بدهيم، دکوراسيون شيک و لوکس محل کار را فداي راحتي نخواهيم کرد. به ما اطمينان کنيد.

همه ما بهخوبي مي‌دانيم که آرامش‌داشتن در اتاق کار باعث بهبود عملکرد افراد مي‌شود، اما آيا تا به حال فکر کرده‌ايد که اين آرامش به چه شکلي در اتاق نمود پيدا مي‌کند؟ خب بايد بگوييم عوامل زيادي در اين مساله دخيل هستند، چيدمان درست مبلمان‌ها، طراحي دکوراسيون داخلي مناسب، استفاده از رنگ‌هاي مناسب اتاق کار، اما مهم‌ترين مساله اين است که شما دسترسي راحتي به تمام وسايل و لوازم اداري خود داشته باشيد، به نوعي طبقه بندي و نظم دهي در اتاق کار بسيار مهم است، اين کار هم باعث صرفه جويي در وقت‌تان مي‌شود هم آرامش لازم را براي‌تان پديد مي‌آورد.

کشوهاي زياد داشته باشيد

ميزهايي را انتخاب کنيد که تعداد کشوهاي بيشتري را در خود جا داده‌اند، اما خودشان جاي کمي را اشغال مي‌کنند، هر کشو را به يک وسيله اختصاص دهيد با اين کار پيدا کردن هر چيزي براي‌تان راحت‌تر مي‌شود، روي ديوار هم يک تقويم ديواري، چند قاب عکس و تخته‌اي براي يادآوري کارهاي روزانه‌تان قرار دهيد. يادتان باشد ميزها جزو مهم‌ترين لوازم و اثاثيه اداري هستند. طراحي دکوراسيون داخلي

شلف‌هاي روي ديوار براي نظمبخشيدن به اتاق کار

اگر نمي‌توانيد کشوهاي خود را در نزديکي ميز کارتان قرار دهيد، پس از ديوارهايي که ميزتان را به آن تکيه داده‌ايد استفاده کنيد، روي شلف‌ها را چند جعبه بگذاريد و وسايل‌تان را به صورت دسته بندي شده درون آنها قرار دهيد، از بقيه فضاي شلف‌ها هم مي‌توانيد به عنوان کتابخانه استفاده کنيد، شلف، عنصري کاربردي براي داشتن خانه‌اي زيبا است.

ميزهايي مناسب با نوع فعاليت‌تان در اتاق کار

همه خوب مي‌دانيم که طراحي اتاق کار بايد نمايشگر نوع کار و فعاليت شما باشد، اگر براي کارتان نياز به فضاي زيادي داريد، مثلا مثل مهندسان معمار با نقشه و کاغذ و برگه‌هاي رنگ و يک کامپيوتر با لوازم جانبي‌اش نياز داريد، داشتن يک ميز دو تکه در دکوراسيون داخلي اتاق‌تان مي‌تواند به شما کمک کند، تا کارتان را با سرعت بيشتري انجام دهيد و حين انجام کار آرامش داشته باشيد. اول نيازهاي‌تان را بشناسيد سپس لوازم اداري‌تان را سفارش دهيد.

از انواع مواد براي وسايل اداري‌ بهره بگيريد

ترکيب مواد و مواد و مصالح مختلف هم مي‌تواند در اتاق کار به آن جذابيت ببخشد و طراحي داخلي آن را چهره‌اي نو ببخشد، استفاده از انواع مختلف چوب‌ها در طراحي ميزها و صندلي‌هاي اداري و ديگر اجزاي اتاق کار مي‌تواند آن را شاخص‌تر و زيباتر جلوه دهد.

قفسه‌هايي که اتاق کار شما را مرتب مي‌کنند

بدون شک قفسه‌ها عضوهايي جدا نشدني از اتاق کار هستند و مي‌توان آنها از ملزومات اين فضا دانست. وقتي عجله داريد هر چيزي را بدون توجه به اينکه متعلق به کجاست در جايي رها مي‌کنيد. اين کار به مرور باعث درهم‌ ريختگي و شلوغي اتاق کار و به‌ ويژه ميز تحرير مي‌شود و ديگر به‌سادگي نمي‌توانيد وسايل‌تان را پيدا کنيد. به‌جاي اين کار از دلاورها، فايل‌هاي کشويي، و نظم دهنده‌هاي پلاستيکي استفاده کنيد تا هر چيز سر جاي خود قرار بگيرد. با اين کار هر چيزي را در هر زماني که خواستيد مي‌توانيد به‌راحتي پيدا کنيد. و به دکوراسيون داخلي اتاق کارتان نظم مي بخشيد.

صندلي‌ها را چه کنيم؟

چه از اتاق کارتان در تمام روز استفاده مي‌کنيد و چه فقط آخر هفته‌ها به سراغ آن مي‌رويد، سعي کنيد راحتي آن را مد نظر داشته باشيد، درست مانند طراحي دکوراسيون داخلي خانه. همان قدر که ميزها در طراحي اتاق کارها مهم هستند، صندلي‌ها از آنها مهم‌ترند، يک صندلي خوب باعث مي‌شود تا در طي مدتي که کار مي‌کنيد خسته نشويد و همواره کارتان را با لذت و شادابي انجام دهيد. استفاده از يک صندلي آرگونوميک لذت انجام کارهاي‌تان را دو چندان مي‌کند.
به طور کلي سعي کنيد تا از هر ترفند دکوراسيوني استفاده کنيد تا اتاق کارتان منظم‌تر به چشم بيايد، منظم بودن اتاق کار به وسيله همان لوازم و وسايل اداري در اتاق کار پديد مي‌آيد. پس بايد انتخاب درستي براي ست‌هاي اداري و مبلمان‌هاي‌تان داشته باشيد. يادتان باشد اين مبلمان‌ها هستند که فضاي يک اتاق کار را زنده مي‌کنند.
www.dabi.ir/nt 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون