چگونه از شیشه تیفانی و استین گلاس در لابی هتل ها استفاده کنیم؟

 
معمولا در لابی هتل ها، به ویژه لابی هتل های بزرگ از پارتیشن های مختلفی برای جداسازی فضاها از هم استفاده می شود. با استفاده از شیشه تیفانی و استین گلس در این پارتیشن ها، هم فضای لابی مورد نظر بزرگ تر به نظر می رسد و هم نور پردازی آن جا، زیباتر و با کیفیت تر می گردد. پارتیشن های شیشه ای تیفانی و استیند گلس، باعث به وجود آمدن جلوه هایی از زیبایی معماری قدیم ایران در هتل مورد نظر شده و با فرهنگ و ملیت ما ایرانی ها، سازگاری بسیار دارند. افراد با تماشای این شیشه های رنگی و قرار گرفتن در تلالو انوار رنگی، احساس خوشایندی را تجربه می کنند و به آرامش می رسند.
در کنار این پارتیشن ها، درها و پنجره های لابی نیز به راحتی قابل زینت بخشی با شیشه های تیفانی و استیند گلس می باشند و می توان به جای استفاده از پرده، که معمولا تکراری و یکنواخت هستند، از این شیشه های رنگی که هم نگاه ها را به خود جذب می کنند و هم سبب یونیک شدن فضا می گردند، استفاده کرد.
استفاده از نورگیرها و گنبدهای شیشه ای استین گلس در بعضی لابی ها
لابی بعضی هتل ها، دارای بالکن های سرپوشیده هستند و یا ساختارشان به گونه ای است که سقف لابی آن ها مشرف به آسمان بوده و به راحتی می توان در آن ها، از گنبدهای شیشه ای  و یا نورگیرهای استیند گلس استفاده کرد. با استفاده از این نورگیرها و گنبدهای شیشه ای تزئینی در سقف هایی که مساعدِ اجرای این پروژه ها هستند، می توان بخشی از آسمان آبی و نور خورشید را به درون لابی کشاند و فضایی با شکوه و عظمت ایرانی را در آن جا رقم زد.
استفاده از مولفه های معماری ایرانی، در هتل ها، بسیار جذاب تر و محبوب تر از کپی برداری های ناشیانه از معماری مدرن غربی است و معمولا احساس بهتری را در ایرانیان پدید می آورد و حس غرورشان را می نوازد. صنایع شیشه و آینه اردلان، در این امر پیش قدم بوده و دارای سابقه ای طولانی در استفاده از شیشه تیفانی و استین گلس در اماکن مختلف است. با مراجعه به سایت اردلان، می توانید از نمونه های اجرا شده دیدن فرمایید و پروژه ی خود را با اطمینان کامل به تیم حرفه ای این مجموعه بسپارید.