چهل تکه‌ها دکوراسیون را رنگ می‎زنند

يکي از بي‌نظيرترين خاطرات دوران کودکي روزهاي آخر پاييز بيرون کشيدن پتو‌هاي چهل‌تکه از گنجه‌ها و کمدهاي قديمي بود، که پهن‌شان مي‌کرديم روي کرسي و مي‌خزيديم زيرشان و کاسه‌ي انار و گل پرمان را دست مي‌گرفتيم و غرق در دنياي ديگري بوديم. اما امروز چهل‌تکه‌ها ديگر محدود به پتوها نمي‌شوند پارچه‌هاي چهل‌تکه بخش وسيعي از عناصر دکوراسيون داخلي منزل را تشکيل مي‌دهند.

پارچه‌هاي چهل‌تکه در واقع جزو پارچه‌هاي مقرون به‌صرفه به شمار مي‌آيند که به خوبي فضاي شما را دگرگون مي‌کنند. مي‌توانيد با آنها درهاي کمد خود را بپوشانيد و فضاي خنثي اتاق‌خواب خود را تبديل به يک فضاي منحصربفرد کنيد. در ترکيب پارچه‌ها به رنگ‌ها و طرح‌ها توجه کنيد تا هارموني و هماهنگي خوبي با يکديگر داشته باشند.

روتختي‌هاي چهل‌تکه هميشه براي همه به خصوص دختر خانم‌هاي نوجوان جذاب است. به خوبي مي‌توانيد يک ترکيب رنگي خاص آن را متناسب با سليقه‌ آنها تهيه کنيد و حال و هواي خاصي به فضاي اتاق‌خواب او بدهيد. حتي مي‌توانيد تم سنتي و طرح ايراني را براي اتاق‌خوابش در نظر بگيريد و از او بخواهيد در انتخاب عناصر به شما کمک کند.

ديگر فصل فصل بافتني‌هاست، در خانه‌هاي خيلي‌ها ميل و بافتني‌ها به چشم مي‌خورد چه خوب مي‌شود که تن پوشي هم براي کف خانه هايمان ببافيم! يک قاليچه چهل‌تکه بامزه همان چيزي است که فضاي داخلي شما را متمايز مي‌کند به خوبي مي‌توانيد آن را خودتان بسازيد و رنگ‌هايش را با ساير رنگ‌هاي مبلمان‌تان هماهنگ کنيد.

رو تختي‌هاي چهل‌تکه معمولا حالت ساده و سنتي دارند و شايد برخي آنها را براي فضاي مدرن اتاق‌خواب خود نپسندند اما با انتخاب درست طرح‌ها و رنگ‌ها به خوبي مي‌توانيد آن را متناسب با دکوراسيون مدرن خود طراحي کنيد. پارچه‌هاي بافت‌دار گزينه بسيار مناسبي براي اين منظور هستند که فضاي شما را دگرگون مي‌کنند. امتحان کنيد، شگفت‎زده خواهيد شد.

مبل‌هاي L شکل بهترين گزينه براي داشتن چهل‌تکه‌هاي دوست‎داشتني در فضاي داخلي ما هستند. مي‌توانيد پارچه هر کدام را از قسمت‌هاي آن انتخاب کنيد. با اين کار مبل شما از يک حالت ساده تبديل به يک عنصر بامزه و هيجان‎انگيز مي‌شود، اما نکته‌اي که در اين باره بايد به آن توجه کنيد انتخاب نوع پارچه‌هاست. سعي کنيد پارچه‌هايي با رنگ‌هاي هماهنگ و طرح‌هاي ساده‌تر انتخاب کنيد چرا که طرح‌هاي شلوغ پس از مدتي شما را خسته مي‌کنند و چشم‎نوازي خود را از دست مي‌دهند.

پوف‌ها از آن عناصري هستند که به هر شکل و صورتي که باشند دوست داشتني‌اند، چه کاموايي و چه موهر و حتي چهل‌تکه. آنها فضاي داخلي شما را بي‌نظير نشان مي‎دهند. کافي است طيف رنگي مورد نظر خود را هماهنگ با ساير عناصر فضا در نظر بگيريد و فضاي خود را با آنها به شکلي متفاوت دکوراسيون کنيد.

مبلمان تابي و لذت تاب خوردن در دکوراسيون منزل! يکي از عناصر جذابي است که در کنار پارچه‌هاي چهل‌تکه جلوه بي‌نظيري خواهد داشت. مي‌توانيد اين پارچه‌ها را به شکل لحاف، پشتي، کوسن براي آنها در نظر بگيريد و جلوه بي‎نظيري به فضاي خود ببخشيد. براي آنکه فضاي شما زياد شلوغ نشوند مي‌توانيد پارچه‌هاي چهل‌تکه را در ترکيب با رنگ سفيد به کار ببريد و از زيبايي آن در فضاي‌تان لذت ببريد.

www.dabi.ir/nt