چهل تکه‌ها دکوراسیون را رنگ می‎زنند

یکی از بی‌نظیرترین خاطرات دوران کودکی روزهای آخر پاییز بیرون کشیدن پتو‌های چهل‌تکه از گنجه‌ها و کمدهای قدیمی بود، که پهن‌شان می‌کردیم روی کرسی و می‌خزیدیم زیرشان و کاسه‌ی انار و گل پرمان را دست می‌گرفتیم و غرق در دنیای دیگری بودیم. اما امروز چهل‌تکه‌ها دیگر محدود به پتوها نمی‌شوند پارچه‌های چهل‌تکه بخش وسیعی از عناصر دکوراسیون داخلی منزل را تشکیل می‌دهند.

پارچه‌های چهل‌تکه در واقع جزو پارچه‌های مقرون به‌صرفه به شمار می‌آیند که به خوبی فضای شما را دگرگون می‌کنند. می‌توانید با آنها درهای کمد خود را بپوشانید و فضای خنثی اتاق‌خواب خود را تبدیل به یک فضای منحصربفرد کنید. در ترکیب پارچه‌ها به رنگ‌ها و طرح‌ها توجه کنید تا هارمونی و هماهنگی خوبی با یکدیگر داشته باشند.

روتختی‌های چهل‌تکه همیشه برای همه به خصوص دختر خانم‌های نوجوان جذاب است. به خوبی می‌توانید یک ترکیب رنگی خاص آن را متناسب با سلیقه‌ آنها تهیه کنید و حال و هوای خاصی به فضای اتاق‌خواب او بدهید. حتی می‌توانید تم سنتی و طرح ایرانی را برای اتاق‌خوابش در نظر بگیرید و از او بخواهید در انتخاب عناصر به شما کمک کند.

دیگر فصل فصل بافتنی‌هاست، در خانه‌های خیلی‌ها میل و بافتنی‌ها به چشم می‌خورد چه خوب می‌شود که تن پوشی هم برای کف خانه هایمان ببافیم! یک قالیچه چهل‌تکه بامزه همان چیزی است که فضای داخلی شما را متمایز می‌کند به خوبی می‌توانید آن را خودتان بسازید و رنگ‌هایش را با سایر رنگ‌های مبلمان‌تان هماهنگ کنید.

رو تختی‌های چهل‌تکه معمولا حالت ساده و سنتی دارند و شاید برخی آنها را برای فضای مدرن اتاق‌خواب خود نپسندند اما با انتخاب درست طرح‌ها و رنگ‌ها به خوبی می‌توانید آن را متناسب با دکوراسیون مدرن خود طراحی کنید. پارچه‌های بافت‌دار گزینه بسیار مناسبی برای این منظور هستند که فضای شما را دگرگون می‌کنند. امتحان کنید، شگفت‎زده خواهید شد.

مبل‌های L شکل بهترین گزینه برای داشتن چهل‌تکه‌های دوست‎داشتنی در فضای داخلی ما هستند. می‌توانید پارچه هر کدام را از قسمت‌های آن انتخاب کنید. با این کار مبل شما از یک حالت ساده تبدیل به یک عنصر بامزه و هیجان‎انگیز می‌شود، اما نکته‌ای که در این باره باید به آن توجه کنید انتخاب نوع پارچه‌هاست. سعی کنید پارچه‌هایی با رنگ‌های هماهنگ و طرح‌های ساده‌تر انتخاب کنید چرا که طرح‌های شلوغ پس از مدتی شما را خسته می‌کنند و چشم‎نوازی خود را از دست می‌دهند.

پوف‌ها از آن عناصری هستند که به هر شکل و صورتی که باشند دوست داشتنی‌اند، چه کاموایی و چه موهر و حتی چهل‌تکه. آنها فضای داخلی شما را بی‌نظیر نشان می‎دهند. کافی است طیف رنگی مورد نظر خود را هماهنگ با سایر عناصر فضا در نظر بگیرید و فضای خود را با آنها به شکلی متفاوت دکوراسیون کنید.

مبلمان تابی و لذت تاب خوردن در دکوراسیون منزل! یکی از عناصر جذابی است که در کنار پارچه‌های چهل‌تکه جلوه بی‌نظیری خواهد داشت. می‌توانید این پارچه‌ها را به شکل لحاف، پشتی، کوسن برای آنها در نظر بگیرید و جلوه بی‎نظیری به فضای خود ببخشید. برای آنکه فضای شما زیاد شلوغ نشوند می‌توانید پارچه‌های چهل‌تکه را در ترکیب با رنگ سفید به کار ببرید و از زیبایی آن در فضای‌تان لذت ببرید.

www.dabi.ir/nt