چند نکته در انتخاب تیم عکاسی

در اينجا پنج نکته اساسي را که به شما در انتخاب موسسه عکاسي و فيلمبرداري مناسب کمک ميکند.

?- سطح تجربه تيم عکاسي و فيلمبرداري را محک بزنيد.
مهم ترين شاخصه آتليه عروس، تجربه آنهاست. عروسي شما يک بار اتفاق مي افتد، بنابراين جايي براي تمرين عکاسي و آزمون و خطا نيست! جشن شما پر از لحظه هايي است که فقط يک بار اتفاق مي افتند. عکاس و فيلمبردار شما بايد کوله باري از تجربه داشته باشد تا لحظات ناب را شکار کند و همه اتفاقات زيبا و ناب را ثبت کند. تيم عکاسي و فيلمبرداري بايد سرشار از ايده هاي نو براي عکاسي و فيلمبرداري باشد و شما را در موقعيت هاي مختلف قرار داده و لحظات زيبا را ثبت کند.

سن و سال، تاريخ صدور مجوز موسسه، معرفي دوستان و آشنايان قبلي که از خدمات آنها استفاده کرده اند، ديدن نمونه کارها و… همگي مي توانند به شما کمک کنند تا سطح تجربه موسسه عکاسي و فيلمبرداري مجالس را محک بزنيد.

?- به محل دفتر موسسه دقت کنيد.
بله، درست فهميديد. منظور دقيقا محل دفتر موسسه عکاسي و فيلمبرداري است. اعتبار موسسه را مي توانيد از محل دفتر موسسه دريابيد. تفاوت زيادي است بين يک موسسه که در طبقه دهم يک برج تجاري نوساز، دفتري کوچک و خلوت دارد، با موسسه اي که دفتري قديمي در يک محله معتبر دارد و مشخص است که سال هاست در همين مکان به کسب و کار مشغول است. اين شاخص مهمي در انتخاب تيم عکاسي و فيلمبرداري مجالس عروسي شماست.

?- فريب نمونه کارهاي پوشالي را نخوريد.
بازار پر رونق و سودآور عکاسي و فيلمبرداري مجالس، خالي از دوز و کلک نيست. به سادگي به نمونه کارهايي که مي بينيد اطمينان نکنيد. بسياري از متقلبان و سودجويان در اين بازار، نمونه کارهاي موسسه هاي ديگر را به شما نشان مي دهند و ادعا مي کنند که کار خودشان است. معمولا موسسه هاي معتبر، امضاي کار خودشان را روي آلبوم ها، برخي از عکس ها و همچنين ابتدا و انتهاي فيلم هاي عروسي قرار مي دهند که مي تواند شامل لوگو و نام موسسه و گاهي تلفن تماس باشد. اين شاخص به شما کمک مي کند که اطمينان حاصل کنيد، کارها متعلق به همان موسسه است يا خير؟ از مدير موسسه بخواهيد با ارائه چنين مستنداتي، اطمينان شما را جلب کند.

?- سراغ توليدکننده ها برويد نه واسطه ها

سعي کنيد سراغ موسسه هايي برويد که توليدکننده هستند. يعني تمامي مراحل کار از تهيه عکس و فيلم خام گرفته تا تدوين، مونتاژ و… را خودشان انجام مي دهند. واسطه ها فقط نقش دلال را بازي مي کنند؛ کار عکاسي و فيلمبرداري را يک تيم ديگر انجام مي دهد، مونتاژ و تدوين و… را تيم بعدي و چاپ و آماده سازي نهايي را تيم ديگر. دلال ها در اين ميان فقط نقش هماهنگ کننده را دارند. کيفيت کار يکنواخت نيست و ممکن است امنيت عکس ها و فيلم هاي جشن شما نيز رعايت نشود.توليدکننده ها معمولا مجوز توليدي دارند و کليه مراحل کار را در موسسه خود انجام مي دهند. مي توانيد از مدير موسسه بخواهيد مجوز خود و حتي اتاق هاي مونتاژ و تدوين کارها را به شما نشان دهد.

? -جزئيات را در قرارداد ذکر کنيد.
هميشه در ملاقات هاي اوليه، همه صحبت ها خوب، منطقي و زيبا هستند. وعده و وعيد ها عالي و چهره ها خندان است. همه چيز هم به نفع مشتري است! اما ممکن است در مرحله اجرا و تحويل دهي، بسياري از اين صحبت ها نقض شود و وعده ها فراموش شوند. قرارداد، تنها مرجعي است که در هنگام بروز سوء تفاهم ها و اختلافات مي تواند به کمک شما بيايد. تمام جزئيات توافق شده را در قرارداد ذکر کنيد. از زمان حضور عکاس و فيلمبردار در محل برگزاي جشن گرفته تا مبالغ اضافه کاري، تحويل دادني هاي اصلي، جزئيات مربوط به کيفيت، مراحل فيلمبرداري و خلاصه هر آنچه که در صحبت هاي شفاهي مطرح مي شود و براي شما مهم است بايد به وضوح و با جزئيات کامل در قرارداد ذکر شود.

بانک تشريفات مجالس