هماهنگی میز پذیرایی با دکوراسیون داخلی

براي انتخاب يک ميز مناسب براي دکوراسيون خانه تان نکاتي را بايد در نظر بگيريد:

سبک
سبک ميز پذيرايي را بايد از روي سبک کلي چيدمان و همچنين وسايل و اثاثيه موجود در فضا تعيين کنيد و با آنها منطبق سازيد. براي مثال اگر ميز پذيرايي با سبک سنتي براي شما مناسب است، بايد ميزي چوبي يا برنجي با يک طرح سنتي در نظر بگيريد. اين نوع ميز هاي سنتي معمولا از چوب هاي طبيعي ساخته مي شوند يا اگر سبک معاصر مناسب فضاي شماست، ميز هاي سنگي، چرمي، فلزي يا شيشه اي را توصيه مي کنيم. ميزهاي مدرن و معاصر معمولا ارتفاع عادي کوتاه تري دارند و افراد را بيشتر به لم دادن و نشستن روي زمين تشويق مي کنند.

رنگ
پس از تصميم گيري در مورد شکل ميز بايد رنگ آن را انتخاب کنيد. رنگ ميز پذيرايي بايد اتحاد و مطابقت بسياري با رنگ ديگر مبلمان و وسايل موجود در دکوراسيون داشته باشد.

ميزهاي ساخته شده از مواد طبيعي
ميز هاي پذيرايي با مواد متنوعي ساخته مي شوند. مواد طبيعي مانند سنگ، چوب، کرک و ديگر مواد ارگانيک از ماده هاي مناسب و خوب براي ساخت ميز پذيرايي هستند. با توجه به شرايط زندگي و نياز دکوراسيوني خود، به انتخاب بهترين گزينه بپردازيد. براي نمونه اگر سبک زندگي شما به نحوي است که ميز پذيرايي خانه تان بايد استحکام و دوام زيادي داشته باشد، ميزهاي ساخته شده از چوب طبيعي يا چرمي بهترين گزينه ها هستند. اگر مي خواهيد زير ميز پذيرايي خود قاليچه اي زيبا و نفيس پهن کنيد و تمايل داريد قاليچه شما بهتر خودنمايي کند، ميزهاي شيشه اي گزينه اي مناسب براي دکوراسيون منزل تان هستند. البته نکته مهم ديگري که بايد به آن توجه کرد، علاوه بر مرغوبيت و جنس ميز، وزن آن است.

محل قرار گيري
جاي قرارگيري ميز نقش مهمي در نوع و سبک آن دارد. براي مثال ميزي که در اتاق کودک قرار مي گيرد، هم بايد ميز پذيرايي باشد و هم ميز تحرير، اما ميز پذيرايي اتاق نشيمن بايد کاملا مکمل دکوراسيون فضا باشد.

اندازه
اندازه ميز يکي ديگر از موارد مهمي است که بايد به آن توجه شود به طور استاندارد ميز پذيرايي بايد داراي ارتفاعي بين 40 تا 50 سانتي متر باشد. مورد ديگر در خصوص ارتفاع ميز اين است که يا بايد هم ارتفاع قسمت نشيمن مبل ها باشد يا 2.5 تا 5 سانتي متر پايين تر باشد. از ميان وسايل خانه، سبک کاناپه بيشترين تاثير را در تعيين سبک و سايز مناسب ميز پذيرايي دارد. همچنين ميز پذيرايي نبايد هم طول کاناپه باشد بلکه بهترين حالت اين است که طول ميز، نصف يا دو سوم طول کاناپه باشد. معمولا استاندارترين فاصله بين صندلي تا ميز، 45 سانتي متر است.

طراحي دکوراسيون داخلي
منبع: http://www.sakhtemoon.com/Decor-Equipment/HowTo-table-164#ixzz3tRyVcHQp