هزینه خدمات مجالس چگونه تعیین می‌شود؟

براي برگزاري مراسم‌تان موسساتي را انتخاب کنيد که خودشان به طور مستقيم با خدمات دهندگان مثلا تهيه غذا، ميوه فروشي، طراح سفره عقد و .... کار مي‌کنند. بسياري از افراد تازه‌کار و بي‌تجربه که وارد حرفه برگزاري مجالس شده‌اند خودشان خدمات‌دهندگان منصف و باتجربه را نمي‌شناسند و براي هماهنگي هر بخش جشن واسطه‌ها و دلالاني را به جريان اضافه مي‌کنند که هزينه پورسانت هر کدام از اين افراد به صورتحساب شما اضافه مي‌شود. به علاوه صرف نظر از تزيين دلخواه و زيباي محل جشن، تمام هنر و وظيفه برگزار کننده جشن اين است که بتواند با مديريت تمام خدمات‌ با کيفيت را با معقول‌ترين هزينه‌ها دور هم جمع کند. قيمت ها براساس نوع خدماتي که شما مي خواهيد متفاوت خواهد بود به طور مثال ممکن است اين خدمات در يک موسسه تنها براساس انتخاب هاي شما براي هر مهمان از مبالغ پايين تا بالا متغير باشد.
اين هزينه به انواع غذاهايي که انتخاب مي‌کنيد بستگي دارد. مدير يکي از اين موسسه ها در تهران مي‌گويد :« برخي عروس و دامادها عکس‌هاي عروسي‌هاي خارجي را براي ما مي‌آورند که تهيه تمام اشياي آن براي ما ممکن نيست. زوج‌ها مي‌توانند از انواع مدل‌ها و تزييناتي که ما موجود داريم انتخاب کنند»
اين درحالي است که مدير يکي ديگر از موسسات برگزار کننده جشن عروسي، از منوهاي تزيين و پذيرايي از پيش تعيين شده‌اي صحبت مي‌کند و عروس و داماد مي‌توانند در همين موسسه، سفره عقد را به عنوان کادوي پکيج‌شان از مدير موسسه دريافت کنند يا در صورت تمايل سفره عقد پيشنهادي خود را سفارش دهند و کسري اين خدمات را در هنگام عقد قرار داد منظور کنند.
پرسش‌هايي که بايد از برگزارکننده بپرسيد
1. چند سال است که در اين حرفه مشغوليد؟
2. چرا به اين حرفه روي آورديد؟(افرادي که ذوق هنري يا قدرت مديريت دارند براي اين کار مناسب‌ترند)
3. هزينه خدماتي که ارائه مي‌دهيد چقدر است؟
4. در چند قسط مي‌توانيم هزينه قراردادمان را پرداخت کنيم؟
5. از حالا تا تاريخ عروسي چند جلسه ديگر يکديگر را مي‌بينيم؟
6. آيا امکان بررسي و امتحان خدمات پيشنهادي شما وجود دارد؟
7. آيا مي‌توانيم خودمان ارائه دهنگان خدمات را از نزديک ببينيم و با آنها صحبت کنيم؟
8. لباس مهمان‌دار و آشپزهاي جشن چطور است؟
9. در روز عروسي از چه ساعتي کارتان را شروع مي‌کنيد و خودتان و مدير پذيرايي جشن از چه زماني در محل حضور داريد؟
10. اگر به هر دليلي بعد از عقد قرار داد شما نتوانستيد در برگزاري جشن به ما کمک کنيد همکاري داريد که اين مسئوليت را بر عهده بگيرد؟
11. آيا تمام خدمات‌دهندگان انتخابي ما در قرارداد ذکر مي‌شوند؟
12. آيا امکان تعويض خدمات‌دهندگان بعد از عقد قرار داد وجود دارد؟هزينه خسارت وارده چقدر است؟
13. اگر بخواهيم بعد از عقد قرارداد آن را فسخ کنيم هزينه‌هاي ما را مسترد مي‌کنيد؟ هزينه خسارت چقدر است؟ 

خدمات مجالس