نکاتی برای محل برگزاری مراسم عروسی

اين 10 نکته را در اين بخش آسموني دنبال کرده تا بتوانيد بهترين انتخاب محل برگزاري عروسي با بودجه تعيين شده خود را انجام دهيد.

1- چک کردن تاريخ مورد نظر و رزرو نبودن آن
قبل از اينکه مکان عروسي را بازديد کنيد ، بررسي کنيد که تاريخ مورد نظرتان خالي است يا خير . اگر همان مکان مد نظر شماست و تاريخ مورد نظرتان قبلا توسط عروس و داماد ديگري رزرو شده بود شما مي توانيد تاريخ مراسم تان را تغيير دهيد .

2 – ظرفيت تالار عروسي و تعداد ميهمانان
بهتر است براي انتخاب تالار پذيرايي و عروسي تان ظرفيت مهيمانان را هم ملاک قرار دهيد . به عنوان مثال تالار عروسي بزرگ با ميهمانان کم اصلا زيبا نيست يا بر عکس تعداد ميهمانان زياد در يک سالن عروسي کوچک !!!
تعداد ميهمانان با ظرفيت سالن عروسي بايد با هم تناسب داشته باشد.

3- درست کردن کروکي
اگر تالار انتخابي شما از لحاظ پيدا کردن موقعيت کمي پيچيده و مشکل است بهتر است با کمک مدير تالار کروکي يا نقشه اي از منطقه تالار مورد نظرتان براي سهولت و دسترسي آسان ميهمان هايتان درست کنيد و در اختيار ميهمان هاي محترمتان قراردهيد.

4- سوال در مورد هزينه تالار پذيرايي مورد نظرتان
يکي از مهمترين مسائل که بايد در طول مراحل اوليه برنامه ريزي ازدواج به آن توجه نمود ، تعيين کردن بودجه مورد نظر براي انتخاب يک تالار پذيرايي مناسب مي باشد.
بعضي از تالارها قيمت هايي که به عروس و دامادها نشان مي دهند بسيار مناسب مي باشد ولي در مرحله پرداخت پول متوجه مي شويد که بايد هزينه هاي ديگري مثل ورودي تالار، بادکنک آرايي، مشعل آرايي، اتاق عقد، ماليات بر ارزش افزوده و … نيز علاوه بر هزينه هر نفر ميهمان پرداخت نمائيد که هزينه بسيار بالاتري از پيش بيني مخارج عروسيتان مي گردد.
پس مناسب است که در ابتدا از کليه هزينه هاي تالار عروسيتان آگاه شويد و آن را در انتخاب هايتان دخيل نمائيد.
بهتر است با بودجه مورد نظرتان بهترين تالار پذيرايي را از لحاظ امکانات و کيفيت غذا انتخاب نماييد . سايت بانک تالار اين امکان را به شما مي دهد که به راحتي تالارهاي پذيرايي مورد نظرتان را با يکديگر مقايسه کرده و از بين آنها مناسب ترين تالارعروسي را انتخاب نمائيد.
نکته ديگر که حتما بايد از مدير تالار پرسيده شود ، نحوه پرداخت هزينه مي باشد .

5- سوال در مورد آتش بازي
اگر دوست داريد ميهمان هايتان را در شب عروسي سوپرايز کنيد آتش بازي با فشفشه هاي رنگي و مشعل و .. ايده ي خوبي مي باشد.

6- سوال در مورد ريختن نقل و کاغذ رنگي در سالن تالار پذيرايي
در يک عروسي کلاسيک معمولا مرسوم است که بر سر عروس و داماد گل ، پول ، کاغذ رنگي و نقل مي ريزند . بعضي از سالن هاي پذيرايي اين اجازه را به شما نمي دهند پس بهتر است قبل از بستن قرارداد اين سوال را هم بپرسيد.

wedding-venue

7- چک کردن موسيقي

از مدير سالن در مورد سيستم صوتي و افکت هاي نورپردازي و هماهنگي نور و صدا به صورت اتوماتيک پرس و جو کنيد .
چون افکت هاي نورپردازي جلوه ويژه اي به فيلم عروسيتان مي دهد.

8- تغيير زمان عروسي بنا به هر دليلي

يکي از مسائل مهم ديگري که بايد از مدير تالار پرسيده شود سوال در مورد کنسل شدن مراسم عروسي و تغيير آن به روز ديگر مي باشد. بعضي از تالارها اين اجازه را به شما نمي دهند و شما مجبوريد مبلغي به عنوان جريمه کنسل شدن روز مراسم تان بپردازيد.

9- انتخاب تالار پذيرايي دومي

بهتر است هميشه ما يک تالار دومي با همه ي خصوصيات و امکانات مورد نظرمان در ذهن داشته باشيم که اگر بنا به هر دليلي نتوانستيم مراسم مان را در روز انتخابي در تالار مورد نظرمان برگزار کنيم سريع به تالار دوم مراجعه کنيم . چون در غير اين صورت مجبوريم دوباره از ابتدا به بررسي و جستجوي تالار بپردازيم و مجبور شويم تصميمي عجولانه بگيريم .

10- تست غذاي تالار عروسي
يکي ار مهمترين نکات عروسي غذاي شب آن مي باشد. قبل از عقد قرارداد از مدير تالار پذيرايي در خصوص تست غذا حتما سوال بفرمائيد.

تشريفات مجالس

- منبع، پورتال آسموني http://www.asemooni.com/lifestyle/wedding/wedding-venue#ixzz3ssfarcEf 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون