نکاتی برای طراحی اتاق خواب زببا و آرامش

مقاله‌ی زیر را خوانده و ببینید چگونه می‌توانید اتاق‌خواب خود را به فضایی آرامش‌بخش تبدیل کنید.

طرح همه چیز را جالب می‌کند
زمانی که شما در فضایی کاملاً ساده زندگی می‌کنید، مانند اتاق‌خوابی که در این عکس نشان داده شده است، می‌توانید از طرح‌های مختلف استفاده کنید تا فضا کسل‌کننده نشود. دو راه برای این کار وجود دارد: رنگ‌های ملایم و طرح‌های قرینه در اتاق.

 

رنگ سبز زمینه
سبز با ارتباط خود با رشد، موجودات زنده و با خاصیت آرامش بخشی خود باعث تازگی و تغذیه‌ی روح می‌شود. تزیین اتاق با گیاهان زنده یا طرح‌هایی از گیاهان، مانند چیزی که در تصویر نشان داده شده است، روح را آرام کرده و ذهن را قوت می‌دهد.

 

دیوارهای تیره اما آرامش‌بخش
یک سایه‌ی تیره از آبی، سبز یا خاکستری می‌تواند بسیار آرامش‌بخش باشد. در حقیقت رنگ مناسب زمینه‌ای برای آرامش و زیبایی تمام اتاق ایجاد می‌کند.

 

تخت خواب شما
تخت خواب در حقیقت ستاره‌ی اتاق‌خوابتان است بنابراین باید سبکی مناسب تمام فضای اتاق داشته باشد. این یعنی در اتاقی که برای آرامش خود مهیا کرده‌اید تختتان باید تا حد ممکن راحت و آرامش‌بخش باشد. چند لایه‌ای کردن تخت کلیدی برای یک اتاق‌خواب شیک است که برای شما آرامش می‌آورد. با یک تشک نرم کار را شروع کنید، سپس یک پتوی نازک یا ملافه روی آن بیندازید. روی آن یک لحاف انداخته و در نهایت با یک پتوی نازک تزیینی کار را به پایان برسانید. طراحی دکوراسیون داخلی

 

رنگ سفید رویایی
بیشتر در فضا از رنگ سفید استفاده کنید و سپس از رنگ سبز برای روی بالشت‌ها کمک بگیرید. کمی رنگ طلایی روی لامپ‌ها و قسمت بالا و پایین تخت به اتاق شما جلوه می‌دهد
www.dabi.ir/nt