نکاتی برای برگزاری عروسی

مراسم عروسي اين روزها جايگزين هاي زيادي پيدا کرده است. از يک مهماني خانوادگي کوچک گرفته تا جشني در باغ، خانه يا سفرهاي زيارتي و سياحتي. اما اگر شما جزو آن دسته از زوج هايي هستيد که تصميم داريد مراسم تان را به شکل سنتي و در تالارهاي عروسي برگزار کنيد، برايتان چند توصيه داريم که بد نيست به آنها دقت بيشتري داشته باشيد.
تالارها معمولا راه و چاه برگزاري مراسم را پيش رويتان مي گذارند اما همه چيز را نمي توان با اتکا به پيشنهادهاي آنها پيش برد. بخشي از خوب برگزار شدن مراسم به دقت نظر و توجه خود شما بر مي گردد.

• فهرست ذخيره مهمانان
تعداد مهمانان‌تان را قبل از سفارش غذا، ميز و صندلي و... تعيين كنيد. فراموش نكنيد هميشه تعدادي مهمان رزروي هم داشته باشيد. منظور اين است كه هميشه روي تعداد ثابتي مهمان حساب نكنيد. اين احتمال را بدهيد كه تعدادي از دعوت شده‌ها به دلايل مختلفي نتوانند در مراسم شما شركت كنند، به همين دليل در كنار فهرست اصلي مهمانان، فهرست جايگزيني تهيه كنيد تا درصورت بروز هر مشكل براي مهمانان اصلي بتوانيد بدون كمترين اتلاف زماني، مهمانان رزرو را جايگزين كنيد.

• شوراي مزه برگزار كنيد
اگر مراسم‌تان را در يك سالن برگزار مي‌كنيد مطمئنا يكي از ملاك‌هاي انتخاب مكان برگزاري، كيفيت و قيمت سرويس‌هايي است كه به مهمانان‌تان ارائه مي‌دهد. توجه داشته باشيد اين قيمت‌ها شامل ورودي سالن به تعداد مهمانان، پذيرايي بدو ورود، پذيرايي در طول زمان مراسم و شام مي‌شود.
قبل از اين‌كه براي شام عروسي سفارش غذا بدهيد منو غذايي موسسه برگزار‌كننده را به دقت مطالعه كنيد. بهتر از مطالعه اين است كه اين غذاها را امتحان كنيد. يعني يك بار بدون آن‌كه مسئولان اين موسسه متوجه شوند و به‌صورت كاملا نامحسوس از انواع غذاهايي كه مي‌خواهيد يك پرس سفارش دهيد. با افراد با تجربه و كساني كه در اين امر صاحب‌نظر هستند، شوراي مزه برگزار كنيد تا خوب و بد هر نوع غذا را بتوانيد تشخيص دهيد. براساس همين نظر سنجي مي‌توانيد بهترين‌ها را انتخاب كنيد.

•شيريني با خودتان
گاهي وقت ها تالارهاي عروسي پيشنهاد مي کنند تهيه ميوه و شيريني را بر عهده آنها بگذاريد ولي بهتر است زحمت اين كار را خودتان بكشيد چون شما ذائقه مهمانان‌تان را و سليقه خوراكي آن‌ها را بهتر مي‌دانيد. در ضمن با به اندازه تهيه كردن شيريني و ميوه مي‌توان در هزينه‌ها كمي تعادل ايجاد كرد. شست‌و‌شوي ميوه هم مي‌‌تواند با نظارت شما صورت بگيرد.

• زياده روي نکنيد
موسسات برگزار‌كننده مجالس، خدمات متفرقه زيادي ارائه مي‌دهند از بادكنك آرايي گرفته تا اجاره كردن هلي‌كوپتر و كالسكه طلايي و ليموزين. شما اندازه جيب و موجودي حساب بانكي‌تان را مي‌دانيد نه آن‌ها. پس با حساب و كتاب جلو برويد و اجازه ندهيد چشم و هم چشمي يا تبليغ هاي وسوسه کننده مسئولان تالار شما را وادار به هزينه هاي گزاف کند. تشريفات مجالس)
علاوه بر اين، به ياد داشته باشيد خدمه و مجريان اصلي مراسم از رسم و رسوم خانوادگي و قومي شما بي‌خبرند. پس اگر رسم ويژه‌اي داريد و مي‌خواهيد اجرا كنيد، بهتر است قبل از برگزاري و طي يك جلسه توجيهي آن‌ها را آگاه كنيد.
منبع: زندگي ايده آل
 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون