نورپردازی مدرن حمام و دستشویی

هفته پيش بود که يکي از همکاران مدآنلاين، مهمان خانه‌ام بود؛ براي قضاي حاجت خواب‌آلود به توالت رفته بود و بيرون که آمد، نشاني از خواب‌آلودگي در صورتش پيدا نبود. مي‌گفت: «مرد حسابي، چرا نور توالتت اين‌قدر زياده؟ مگه دفتر کاره؟!» من لامپي معمول و پرنور را براي دستشويي انتخاب کرده بودم بي‌که بدانم هر لامپي جايي دارد.

اغلب، تصور مردم اين است که حمام‌ها و سرويس‌هاي بهداشتي فضاهايي کم اهميت در يک خانه هستند بنابراين براي طراحي آن وقت و هزينه زيادي صرف نمي‌کنند. اين در حالي است که اين فضا خصوصي‌ترين فضايي است که هر فرد تجربه مي‌کند. نورپردازي مناسب در حمام باعث مي‌شود نسبت به خودتان احساس بهتري پيدا کنيد و اعتماد به نفس‌تان را بالا مي‌برد. نور زياد در حمام باعث مي‌شود که در آينه خيرگي ايجاد شود و نور کم کار کردن را براي شما دشوار مي‌کند.

انواع مختلفي براي طراحي نورپردازي اين بخش مورد استفاده قرار مي‌گيرد که يکي از آنها نورپردازي فعاليتي يا نصب نور در کنار آينه است.

با اين نور شما مي‌توانيد به بهترين شکل خود را در آينه ببينيد. همانگونه که Randall Whitehead متخصص نورپردازي مي‌گويد، نورپردازي فعاليتي که به شکل مناسب در کنار آينه تعبيه شود بسيار پر اهميت است و توصيه مي‌کند که از لامپ‌هاي ديواري استفاده کنيم و آنها را در ارتفاع چشم انسان در دو طرف آينه قرار دهيم (حدود 150 تا 160 سانتي‌متر از زمين). بدين ترتيب سايه کمتري خواهيم داشت. اين گونه روشنايي بهترين حالت ممکن براي آرايش کردن، ريش تراشيدن و يا چک کردن دندان‌ها است. بهتر است حداقل فاصله بين 2 چراغ بغل آينه 70 سانتي‌متر باشد. طراحي دکوراسيون داخلي

اشتباهي که اغلب افراد انجام مي‌دهند اين است که بالاي آينه را روشن مي‌کنند. اين امر موجب مي‌شود که نور در سقف منعکس شود و هنگامي که در آينه نگاه مي‌کنيد، پيشاني‌تان پر نور شود و زير بيني، چانه و چشمان‌تان سايه بيفتد. اين نوع روشنايي براي ريش تراشيدن و آرايش کردن مناسب نيست. اين در حالي است که افراد بايد هنگام نگاه کردن به تصويرشان، بهترين حالت خود را ببينند.
روشنايي اطراف وان و دوش بايد به گونه‌اي باشد که آرايش کردن، ريش تراشيدن و خواندن متن روي شامپوها را دچار مشکل نکند. چراغ‌هايي که به پايين بازتاب دارند و براي محيط‌هاي مرطوب ساخته شده‌اند را انتخاب کنيد. لامپ‌هايي که داراي حباب و يا پوشش هستند، مانع خيرگي چشم مي‌شوند. نورپردازي زير کابين روشويي نيز بسيار زيرکانه است. يک نور خطي کم ولتاژ و يا LED زير کابينت روشويي‌تان نصب کنيد.
www.dabi.ir/nt 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون