نمای تمام قد دکوراسیون در آینه

چه کسي منکر زيبايي دکور خانه با آينه‌ها مي‌شود؟! گاهي در ادبيات عرفاني آينه به دل شخص مؤمن اشاره دارد، آنگاه که، از زنگارها و تيرگي‌هاي ناشي از حرص، حسد، حجب، و خودبيني پاک و صيقلي شده باشد. از آنجا که آينه‌ها از اجزاي دکوري زنانه‌پسند تلقي مي‌شوند، در طي ده‌هاي اخير، يکي از پرطرفدارترين لوازم ضروري خانه‌هاي مدرن و کلاسيک به شمار مي‌روند. از طرفي آينه مي‌تواند نماد نارسيس باشد، شخصيتي اساطيري که با نگاه کردن در آب زلال رودخانه و انعکاس تصوير خود، شيفته شخصيت خود گشته است. بنابراين مي‌توان گفت آينه نوعي اسباب خودشيفتگي است . ازطرف ديگر، آينه نمادي از شخص دوبرابر شده است! اين نظرات را گفتيم تا مقدمه چيني کرده باشيم بر دکوراسيون داخلي خانه‌ها با آينه‌ها. امروز قصد داريم چند نمونه از خانه‌هاي مدرن و کلاسيک را که مزين به آينه‌هاي به نسبت بزرگ هستند، به شما نشان دهيم. اميدواريم اين نمونه‌ها بتوانند شما را در رسيدن به دکوراسيون مطلوب خود ياري کنند.

در يونان باستان، هر شخصي آينه مخصوص خود را داشته است. به عبارت ديگر، آينه‌ها نوعي نماد ابراز هويت به شمار مي‌رفته‌اند. از آن زمان به بعد ،افراد سعي در خريد و جمع آوري آينه‌هاي بزرگ و تمام قد کردند و اين بيشتر به دليل زيبايي دوبرابر آينه‌هاي تمام قد است. شما مي‌توانيد آينه‌هاي بزرگ را در هر قسمتي از خانه بگنجانيد. البته بهتر است در آشپزخانه آينه‌اي تعبيه نشود.

امروزه آينه‌هاي تمام قد در بيشتر خانه‌هاي مدرن و تقريبا در تمام اتاق‌ها به‌خصوص اتاق خواب به کانون ديد بسيار چشم‌نواز تبديل شده‌اند. اشکال بيضي، مستطيلي، نوک تيز، تاج‌دار و حتي آينه‌هايي که به صورت تاج سر تختي روي تخت‌خواب تعبيه شده‌اند، از نمونه‌هاي رايج آينه بندي در دکور داخلي خانه به شمار مي‌روند.
مي‌توانيد آينه را به نحوي انتخاب کنيد که تمام ديوار، قسمتي از آن يا تنها باريکه کوچکي از ديوار را اشغال کند. مدآنلاين استفاده از آينه در کنار گنجه لباس ، نزديک آباژور کنار تخت خواب و نيز در گوشه راهرو را توصيه مي کند. برخي افراد دوست دارند آينه را در سقف اتاق‌ها نيز تعبيه کنند. برخي ديگر ترجيح مي‌دهند دو آينه تمام قد را به‌صورت موازي روبروي هم قرار دهند. اين سبک، بيانگر سبک کلاسيک و مدرن است. با اين وجود بايد اشاره کنيم که آينه‌ها صرفه‌نظر از نماي زيبايي که حاصل مي‌کنند باعث بزرگ‌نمايي و روشني فضاي اتاق‌ها خواهند شد.

مترجم: نازنين محمدي

www.dabi.ir/nt