نحوه انتخاب شیرینی مناسب و کیک عروسی

شايد براي هريک از ما پيش آمده باشد که به عروسي دعوت شده باشيم و کيک و شيريني که در مراسم عروسي سرو شده از کيفيت مناسبي برخوردار نباشد. برگزاري جشن عروسي از آن دسته فعاليتهايي مي باشد که کيفيت آن وابسته به تک تک عناصري است که در کنار يکديگر قرار گرفته، بنابراين بهتر است به راحتي از کنار مسائلي که به ظاهر شايد کم اهميت به نظر برسند نگذريم. تحقيق و امتحان و پرس و جو لازمه يک انتخاب صحيح مي باشد.

نحوه انتخاب شيريني مناسب و کيک عروسي به پيشنهاد تشريفات مجالس

قنادان بهترين افرادي مي باشند که مي‌توانند راهنمايي صحيحي راجب وزن مناسب براي کيک داشته باشند.

توجه داشته باشيد که بزرگ‌ترين کيک يک‌طبقه‌اي که شکل و حجمي زيبا داشته باشد بيشتر از ? کيلو نمي‌شود و معمولا براي مراسمي مثل ازدواج مرسوم نيست که کيک يک طبقه باشد بلکه کيک هاي دو سه طبقه هم زيباست، هم متناسب با تعداد مهمانان مي‌تواند يکي از انواع دسر‌هايي باشد که همراه شام سرو مي‌شود.

در تهيه کيک معمولا مواد مختلفي به‌عنوان مخلفات اضافه مي‌شود که طعم و مزه خاصي به کيک مي‌دهد؛ اين مواد مي‌تواند موز، آناناس، گردو يا شکلات باشد. توجه کنيد ميوه‌هايي مثل موز و آناناس ممکن است به‌دليل برش خوردن و فاصله زماني تهيه تا مصرف تغيير رنگ دهند پس بهتر است از آن‌ها بگذريد و انواع مغزها يا شکلات‌ها را انتخاب کنيد.

در آلبوم مدل کيک گاهي نمونه‌هايي را مي‌بينيد که با گل طبيعي تزئين مي‌شوند؛ شما مي‌توانيد براي اين کار گلي هماهنگ با گل دست‌تان به شيريني‌فروشي سفارش دهيد تا هارموني زيبايي داشته باشد. نکته‌اي که بايد به آن توجه کنيد اين است که برگ‌هاي گرد دار جزو اين گل‌ها نباشد، چون با هر حرکتي ميزان زيادي از آن روي سطح کيک پخش مي‌شود و آن را غيرقابل خوردن مي‌کند. توجه داشته باشيد که کيفيت کيک را فداي زيبايي‌اش نکنيد.

چنانچه ميزان کيک شما زياد باشد، مي‌توانيد بعد از غذا از آن به‌عنوان دسر استفاده کنيد. يعني دسر را از منوي غذايي‌تان حذف کنيد و بخواهيد که مهمانداران کيک را بين مهمانان تقسيم کنند.

انتخاب شيريني مناسب براي عروسي

غير از کيک عروسي، شيريني هم جزو جدايي‌ناپذير ميزهاي پذيرايي مي باشند ولي اين‌که اين شيريني‌‌تر باشد يا خشک به سليقه و تمايل ميزبان بستگي دارد. شيريني تر به دليل نقل و انتقال و نگهداري بسيار دشوار و دردسر آفرين معمولا براي مراسم ازدواج سرو نمي شود. کمتر خورده ميشود و در مجلس عروسي به دليل وجود کيک در کنار آن، استقبال کمي از شيريني تر مي‌شود.

اما شيريني خشک تنوع بيشتري دارد و مي‌تواند هر نوع سليقه‌اي را راضي کند. حمل‌ونقل آن خيلي آسان است و نيازي به نگهداري در يخچال ندارد. البته کمي سنگين است و ممکن است با توجه به وزن، تعداد کمتري را شامل شود که اين مورد هم با مشورت با قنادان کاملا قابل حل است. شما براي برنامه‌هاي روز آينده نيازي به سفارش مجدد نداريد و مي‌توانيد از باقي مانده آن براي پذيرايي مجدد استفاده کنيد.

شيريني محلي انتخابي خوب براي جشن عروسي شما ( وابسته به سليقه شخصي )

ممکن است ترجيح دهيد از شيريني هاي محلي خودتان در مراسم استفاده کنيد. اين رسم خيلي خوب مي باشد و مي تواند مراسم شما را براي مهمانانتان جالب تر کند. معمولا از کلمپه، باقلوا و شيريني هاي سنتي نظير آنها در مراسم استفاده مي کنند و اگر به عنوان شيريني دوم باشند، به تک‌تک مهمانان تعارف خواهند شد.

بانک تشريفات مجالس