میز جلو مبلی در دکوراسیون منزل، ویژگی ها و سبک ها

ميز جلو مبلي در کنار مبلمان منزل قرار گرفته و مي توان گفت جزئي جدايي ناپذير و مهم در طراحي دکوراسيون داخلي خانه است. علاوه بر اينکه ميز جلو مبلي از نظر ظاهري مي تواند تکميل کننده فضا باشد، عملکرد و کاربرد مثبت آن در خانه را هم نبايد ناديده گرفت.ميز جلو مبلي نوعي ميز کشيده و با ارتفاع کوتاه است و به گونه اي طراحي مي شود که روبروي مبلمان قرار گيرد. ميز جلو مبلي براي قرار دادن کتاب، روزنامه، ظروف پذيرايي، لوازم دکوري و مانند آنها که در حين نشستن روي مبل کاربرد دارد، استفاده مي شود. زماني که روي کاناپه و مبل نشسته و در حال مطالعه کتاب و نوشيدن چاي هستيد، نياز به سطحي در کنار خود داريد که در ارتفاع مناسب باشد و بدون نياز به بلند شدن و جابجايي بتوانيد از سطح ميز جلو مبلي بهره ببريد.زماني که مي خواهيد ميز جلو مبلي دکوراسيون خانه خود را تهيه کنيد به فاکتورهايي بايد توجه کنيد:
بودجه: در سبک مدرن محدوده وسيعي از انتخاب بر اساس بودجه مورد نظر وجود دارد.
فرم: انتخاب فرم مناسب با فضاي داخلي خانه در بهتر شدن دکوراسيون اهميت بسيار دارد. فضاي کوچک و باريک داريد يا فضاي بزرگ و پهن؟ آيا کودک درخانه داريد؟ پس بهتر است فرم ميز جلو مبلي بيضي و بدون گوشه را انتخاب کنيد. اگر از فرم مستطيل استفاده مي کنيد حداقل ?? سانتيمتر بين ميز جلو مبلي و تلويزيون فاصله بگذاريد تا رفت و آمد بدون دردسر داشته باشيد.
اندازه: ارتفاع ميز جلو مبلي مشخص است. سطح ميز جلو مبلي بايد ? سانتيمتر بالاتر از ازتفاع مبلمان کناري خود باشد. ميز جلو مبلي در حالت عادي و استاندارد ?? تا ?? سانتيمتر ارتفاع دارد ولي اگر ارتفاع مبلمان شما بيشتر است بهتر است از ميز جلو مبلي مرتفع تري استفاده کنيد.
عملکرد: در قدم اول بايد هدف اصلي خود را براي ميز جلو مبلي مشخص کنيد. آيا از آن استفاده تزييني داريد؟ به عنوان فضايي براي نگهداري وسايل استفاده مي کنيد؟ و يا واقعا قصد استفاده کاربردي را داريد؟ ميز جلو مبلي مي تواند داراي طبقه يا کشوهايي باشد تا بتوانند وسيله يا ظروف را در خود ذخيره و نگهداري کنند.
جنس يا متريال: ميز جلو مبلي داراي تنوع در متريال بوده و معمولترين متريال براي ميز جلو مبلي چوب است. چوب گرد، راش، افرا، بلوط و ... را مي توانيد براي ميز جلو مبلي داشته باشيد. فلز، شيشه، استيل ضد زنگ از متريال ديگر براي ميز جلو مبلي هستند.ميز جلو مبلي اکثرا در دکوراسيون پذيرايي و فضاي نشيمن استفاده مي شود. مانند تمام اجزاي خانه و ديگر مبلمان ميز جلو مبلي هم داراي تنوع بسيار مي باشد. نشستن دور ميز و گپ و گفت احساس صميميت بيشتري ايجاد مي کند و در اين ميان خوردني و نوشيدني هاي متنوعي که روي ميز جلو مبلي قرار دارد، نقش مهمي را ايفا مي کنند! در کنار ويژگي هايي که ميز جلو مبلي دارد، سبک هاي متنوع در دکوراسيون منزل مي تواند در ظاهر ميز جلو مبلي هم ديده شود.
سبک سنتي
در خانه هايي با دکوراسيون به سبک مدرن، از ميز جلو مبلي سنتي و کلاسيک استفاده مي شود. در اين مدل چوب کار شده، منبت کاري و تزيين شده طرفداران بسياري دارد و يادآور گذشته هستند. ميز جلو مبلي کلاسيک از چوب ساخته مي شود و به دليل هنرهاي انجام شده بر روي چوب آن داراي هزينه نسبتا بالايي هستند.
سبک مدرن
ميز جلو مبلي مدرن در دکوراسيون به سبک مدرن استفاده مي شود و نسبت به باقي سبک هاي ميز جلو مبلي طرفداران بيشتري دارد چرا که همخواني بيشتري حتي با ديگر سبک هاي دکوراسيون به وجود مي آورد. ميز جلو مبلي مدرن داراي ظاهري ساده و با خطوط منظم است و زيبايي و عملکرد را کنار هم پيش مي برد.
سبک روستيک
ميز جلو مبلي به سبک روستيک ظاهري روستايي و قديمي به وجود مي آورد. از متريال چوب ساخته مي شود ولي الگوهاي طراحي آن نسبت به ميز جلو مبلي مدرن و کلاسيک ساده تر هستند.
سبک صنعتي
ميز جلو مبلي صنعتي يادآور اجزاي صنعتي هستند. متريال چوب و فلز را معمولا در کنار هم مي توان در ميز جلو مبلي صنعتي ديد که ظاهري خشن را نيز به بيننده القا مي کنند. در سبک صنعتي و تلفيقي مي توان از ميز جلو مبلي صنعتي استفاده کرد.

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون