فضاهایی در دکوراسیون نشیمن

ميهما نداري و فعاليت هاي اجتماعي
در خانه هاي مهمانپذير يکي از نکات مهم در اين زمينه، چيدن مبلمان به شکلي گرد و دوستانه است، بطوري که افرادي که روي مبل ها مينشينند، جمعي گرم و صميمي را تجربه کنند ، وجود تشکچه هاي نرم و راحت براي قرار گيري روي زمين و افزايش فضاي نشيمن نيز زماني که به تعداد ميهمانان شما افزوده ميشود، را فراموش نکنيد. معمولا بهترين فرصت براي گفت وگوهاي دوستانه زمان صرف غذا به وجود مي آيد.بنابراين، در خريد ميز و صندلي غذاخوري راحت و استاندارد، وقت و هزينه اي بيشتري بگذاريد.اگر مي خواهيد از فضاي نشيمن به عنوان فضاي استراحت و جايي که بتوانيد از دغدغه هاي زندگي روزمره به آن پناه ببريد، استفاده کنيد، موارد زير را به خاطر بسپاريد:

آرام نگه داشتن فضا
براي بوجود آوردن آرامش بيشتر در محيط از رنگهاي ملايم و خنثي و بافتهاي نرم و لطيف به همراه مواد طبيعي استفاده کنيد، دکوراسيون فضاي نشيمن را تا حد امکان، ساده و دور از هرگونه هم ريختگي و شلوغي در نظر بگيريد. در انتخاب عناصر براي دکوراسيون اين فضا دقت زيادي خرج کنيد و به کاربرد اشياء بيش از زيبايي آنها توجه کنيد.

سر و صداهاي آزار دهنده را از بين ببريد
از مواد و وسايلي استفاده کنيد که صدا را جذب مي کنند.دکوراسيون خلوت مطمئنا زيباتر به نظر مي رسد اما انعکاس صدا در آن بيشتر اتفاق مي افتد. از اين رو، سعي کنيد حتما از موکت يا قاليچه وهمچنين، پرده يا شيدهاي پارچه اي در دکوراسيون اتاق نشيمن خود استفاده کنيد. استفاده از قفسه هاي پر از کتاب مي تواند نقش عايق صوتي را در برابر سروصداهاي ناشي از خانه همسايه بازي کند.

غذا خوردن
شايد شما هم تمايل داشته باشيد تا فضاي غذاخوري خانه خود را نيز در اتاق نشيمن در نظر بگيريد. در اين صورت،شايد ايده هاي زير بتوانند به شما کمک کنند:
اگر بتوانيد از ميز و صندلي غذاخوري با ابعادي بزرگ استفاده کنيد، علاوه برکاربرد اصلي ، سطحي مناسب براي انجام فعاليتهاي ديگر هم ايجاد کرده ايد. ميزهاي دايره اي ، گزينه هاي مناسبي هستند که مي توانند گفت وگو و هم صحبتي را حين صرف غذا تسهيل کنند. ميزهاي نيم دايره اي تاشو قابليت نصب کنار ديواررا دارند، شايد بهترين راه حل براي ايجاد فضاي غذاخوري درا تاقهاي نشيمن کوچک هستند.

ايجاد فضاي کار در اتاق نشيمن
اگر مجبور به داشتن فضاي کار در منزل هستيد و اتاقي مخصوص براي آن نداريد شايد بهترين فضا را در اتاق نشيمن خواهيد يافت. بهتر است اين فضا را طوري طراحي شود که کاملا منسجم و تفکيک شده باشد؛ اگر امکانش را داريد بهتر است اين فضا را با کمک تفکيک کننده يا قفسه از ديگر قسمتهاي اتاق نشيمن جدا کنيد. ميز کار کشودار و همچنين، تعدادي فضاي ذخيره سازي مانند فايل و قفسه از جمله نيازهاي فضاي کار موجود دراتاق نشيمن است.

طراحي دکوراسيون داخلي
منبع: http://www.sakhtemoon.com/Decor-Equipment/HowTo-livingroom-179#ixzz3tS6CAcbm