طرح اجرائی در معماری داخلی

طراحي دکوراسيون داخلي- هر فضاي داخلي اعم از محل کار، تفريح يا سکونت، قابليت زيبا شدن را دارد؛ تنها بايست چگونه از اصول و عوامل سازمان بندي صحيح بعلاوه کمي ذوق و سليقه استفاده کرد تا شرايط مناسب و دلخواه پديد آيد. شروع کار در فضاسازي و تزئين بايد عاري از جنبه هاي ذهني و خيال پردازي غير واقعي باشد. برخورد اول با مساله لازم است با در نظر گرفتن عينيات و امکانات صورت پذيرد. ساختن خانه‌اي در رويا آسان اما در عمل سخت و دشوار است!

هدف از اين مقدمه نفي اهميت و نقش تخيل نيست بلکه منظور ارائه طريقتي است که تخيل نيز مانند ساير عوامل، تحت نظمي منطقي درآيد و شکل عنصري سازنده به خود گيرد. به خاطر عوامل متعددي که در شکل‌گيري يک طرح موقت دخالت داردند اجراي کار نيازمند برنامه‌اي دقيق و منظم است. پيشرفت قدم به قدم و حساب شده از اتلاف دقت و هزينه مي کاهد و در نتيجه حاصل کار را پر ثمر مي‌سازد، لذا در طرح اجرائي عواملي چند لازم است مورد نظر قرار گيرد.

طراح داخلي آپارتمان خود باشيم,رنگ‌هاي مناسب براي يک اتاق خواب,اتاق کار شما,تزئينات دريايي در حمام,جزيره آرامش در آشپزخانه,طراحي داخلي,دکوراسيون داخلي ساختمان,طراحي داخلي خانه,مقاله در مورد دکوراسيون داخلي ساختمان,مقاله در مورد طراحي داخلي,طراحي منزل

عملکرد
اولين عنصري که در شروع بايد مدنظر قرار گيرد عملکرد و نحوه استفاده از فضاي داخلي است. يک چهار ديواري مي‌تواند به عنوان اطاق خواب، نشيمن، اطاق بچه، آشپزخانه، سالن ورزش، فروشگاه يا اداره شخص معين براي فعاليت مشخص قرار گيرد…. ضروري است با استفاده از عواملي چون نورپردازي و چيدن مبلمان تقسيم گردد تا عملکرد هر يک دقيقآ مشخص گردد.
براي مشاهده مقاله به ادامه مطلب مراجعه کنيد………


افراد
نيازهاي يک خانواده پر جمعيت با حتياجات فردي مجرد يکسان نيست. وجود اطفال خردسال قهرآ نوع خاصي تزئين را ديکته ميکند خصوصيات رواني افراد خانواده و زماني را که با هم يا جدا از هم در منزل صرف ميکنند نيز از عماملي مهم در ارايش خانه بشمار ميرود لذا منظور داشتن سليقه کليه اعضاي خانواده ضروري است.
آسايش
در نظر گرفتن آسايش ساکنان خانه بيش از زيبائي در دکوراسيون واجد اهميت است. اطاق زيبا اما غير قابل استفاده تدريجا به جايگاه ارواح بدل ميگردد! محل کار زندگي يا استراحت چنانچه شرايط مناسب و راحتي فراهم ننمايد داراي فضاي سنگين و کسالت بار شده افراد را از خود گريزان خواهد نمود نقش عمده معماري و تزئين داخلي در حقييقت ايجاد محيطي مناسب براي زيستن و فعاليت هاي انساني است.
ويژگيها
منظره اطاق، ميزان نور طبيعي و خصوصيات معماري ساختمان از ديگر عواملي هستند که قبل از شروع تزئين بايد مدنظر قرار گيرند.اين عوامل اجزا ثابتي را تشکيل ميدهد که تغيير آنها و پس از اتمام کار ديگران امکان پذير نيست لذا ترکيب بندي را طوري بايد انجام داد که از جنبه‌هاي مثبت اين ويژگي‌ها حداکثر بهره‌ برده‌شود.

نقشه

انجام کار چه در ساختماني نو و چه تغيير دکور يک ساختمان کهنه باشد بايد با در نظر گرفتن شکل فضا و پياده کردن نقشه آن صورت گيرد. کشيدن نقشه يکي از ضروري ترين اقدامات است. جابجائي مبلمان يا تغيير رنگ بر روي نقشه امري ساده و بدون فرج است اما ارتکاب هر اشتباه پس از اتمام کار به قيمت صرف هزينه اضافي و دوباره کاري است .نقشه نه تنها فضاي قابل استفاده را پيشاپيش نمايش ميدهد بلکه به کمک ان ميتوان تعداد و اندازه اثاثه مورد نياز را نيز مشخص کرد.

نور

ضمن کشيدن نقشه مناطقي که از آنجا نور طبيعي به داخل تابيده ميشود و نواحي تاريک، همچنين تعداد چراغهاي سقفي و آباژور با تعيين محل دقيق آنها لازم است مشخص گردند محاسبه رو شنائي عمومي و نقاطي که احتياج به نور بيشتري براي مطالعه يا کار دارند واجد اهميت خاصي است.
سطوح
سطوح اصلي اتاق شامل سقف و کف وديوار ها است؛ پرده‌ها روکش مبل و صندلي، سطح درها و پنجره ها نيز سطوح کوچکتر را تشکيل مي دهند. رنگ، نقش، بافت در بزرگ يا کوچک جلوه دادن اتاق موثر است نقوش درهم و رنگهاي تند بر سطوح مذکور قدرت جلب توجه بيشتري داشته و فضا را شلوغ و کوچک خواهند کرد 

خدمات و محصولات تولیدی

گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی ، لیوان تبلیغاتی