طرحی نو در دکوراسیون آشپزخانه

طراحي دکوراسيون داخلي- بخصوص اگر آشپزخانه شما به نوعي با فضاي باز از طرق مختلف مانند پنجره هاي بزرگ و يا تراس در ارتباط است ، خيلي بهتر مي توانيد از فضاي آشپزخانه خود استفاده کنيد . با ايجاد يک جزيره در ميانه آشپزخانه مي توانيد فضاي بيشتري را به کابينتها اختصاص دهيد. اين جزيره مي تواند براي منظورهاي مختلفي از جمله قرار دادن اجاق گاز ، سينک ظرفشويي ، هود و حتي به عنوان ميز غذاخوري مورد استفاده قرار گيرد .

رعايت نکات زير مي تواند نقش قابل توجهي در افزايش زيبايي و کارايي اين جزيره داشته باشد .
-محلي که اجاق گاز را در آن قرار داده ايد نياز به تهويه دارد . مي توان بر روي اجاق گاز يک هود قيفي شکل که از سقف آويزان مي شود نصب کرد ، نور اين قسمت از جزيره معمولا از طريق چراغ هود تامين مي شود . اگر بالاي اجاق گاز ، هواکش مجهز به چراغ وجود ندارد بايد يک چراغ قابل تنظيم در بالاي اجاق گاز نصب شود . شايد بخواهيد در جزيره خود يک سينک ظرفشويي نيز داشته باشيد . بهتر است سينک را کنار اجاق گاز قرار دهيد تا در هنگام آشپزي براي قرار دادن ظروف در سينک مجبور به طي مسافت زياد نباشيد . بالاي سينک ظرفشويي نيز به يک چراغ نياز است تا در شب نور کافي براي شست و شوي ظروف و مواد غذايي را براي ما فراهم کند.

- در نظر داشته باشيد پريزهاي برق را هرگز روي سطح جزيره قرار ندهيد . اين کار باعث پيشگيري از ايجاد شوکهاي الکتريکي در مکانهاي خيس خواهد شد.

- با طراحي درست ديواره هاي اين جزيره مي توانيد قفسه هايي کوچک براي قرار دادن کتابهاي آشپزي و يا روزنامه هاي يوميه داشته باشيد . همچنين مي توانيد جايي براي قرار دادن قابلمه هاي کوچک که مکررا مورد استفاده قرار مي گيرند ، بشقابهاي دم دستي و يا شوينده ها در نظر بگيريد.

حتي شايد بد نباشد بخشي از اين فضا را به ماکروفر اختصاص دهيد . تا بچه ها هم به راحتي بتوانند براي گرم کردن غذاهاي فوري و آماده به آن دسترسي داشته باشند .

- اگر مي خواهيد در اطراف جزيره اي که ساخته ايد صندلي بگذاريد و از آن به عنوان ميز براي صرف غذا استفاده کنيد بايد يا فضاي سطح آن را به طرف بيرون گسترش دهيد و يا کابينتهاي بخش ديگر آشپزخانه را کمي به عقب بکشيد. اگر چنين قصدي داريد سعي کنيد بين اجاق گاز و سينک و لبه هاي سطح که افراد دور آن مي نشينند يک فاصله حداقل ?? سانتيمتري در نظر بگيريد . از چراغهاي منفردي که به سقف نصب مي شوند براي روشن کردن محوطه اين جزيره استفاده کنيد.

- اگر آشپزخانه شما محل صرف غذا نيز هست ، استفاده از چراغ هاي سقفي که ارتفاعشان قابل تنظيم است درست در بالاي ميز غذاخوري ايده خوبي است . اين چراغ ها مي توانند هنگام صرف غذا روي ميز را به خوبي روشن کنند و در مواقعي که از ميز استفاده نمي شود فضاي کلي آشپزخانه را روشنايي ببخشند.

- گوشه هاي تيز بخصوص براي کودکان خطرناک هستند ، حتي المقدور گوشه هاي جزيره را گرد درآوريد تا از برخورد افراد با آنها جلوگيري شود.

- لزوما نبايد طرح و جنس صفحه روي جزيره شما با کابينت ها هماهنگ باشد . کافي است طراحي اين بخش با طرح کلي فضاي خانه همخواني داشته باشد.
 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون