رنگ های تند و تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی

طراحي دکوراسيون داخلي- يکي از راه هاي مهم براي داشتن خانه اي گرم و صميمي ، استفاده از رنگ هاي گرم و گاهي نيز بهره گيري از رنگ هاي متضاد به طرزي چشم گير است. استفاده از رنگ هاي قوي و روشن ، خانه را درخشان و پرتلالو مي سازد.

کفپوش: فضاهاي بزرگ را مي توانيد با کمک کفپوش هاي مختلف به قسمت هاي متفاوت تقسيم کنيد. براي مثال از قاليچه هايي با سبک هاي متفاوت يا متريال هاي مختلف از قبيل سراميک،پارکت و .... براي فضاهاي گوناگون استفاده کنيد.

ديوارها: با استفاده از رنگ هاي مختلف بر روي ديوارها نيز مي توان فضا را از لحاظ کاربردي تفکيک و تعريف کرد،هم چنين رنگ آميزي خاص يک ديوار مي تواند آن را به نقطه کانوني در دکوراسيون يک فضا تبديل کند . اگر قصد داريد از رنگ هاي مختلف بر ديوار يک فضاي بزرگ به منظور تفکيک قسمت هاي مختلف بر ديوار يک فضاي بزرگ به منظور تفکيک قسمت هاي مختلف استفاده کنيد بهتر است از رنگ هايي با قدرت يکسان بهره گيريد.

حواشي ديوارها و جزئيات:براي خلق پيوستگي و امتداد رنگ در فضايي بزرگ، بايد براي حواشي و جزئيات موجود،از يک رنگ واحد استفاده کنيد.

استفاده از قطعاتي به رنگ هاي گرم و قوي در دکوراسيون مي تواند به تعريف فضا و جاري ساختن انرژي در فضا منجر شود. به طور کلي رنگ هاي گرم و قوي براي فضاهاي پررفت و پويا که فعاليت و جنب و جوش زيادي در آنجا رخ مي دهد، گزينه هاي بسيار خوبي هستند،به خصوص اگر اين فضا ها از نظر معماري رو به شمال يا رو به شرق و از نور طبيعي کمي بهره مند باشند.

اگرتمايل داريد که از تند و زننده شدن بيش از اندازه دکوراسيون فضا به دليل وجود رنگ هاي گرم و قوي پيشگيري کنيد از مخلوط کردن رنگ هاي گرم با رنگ سفيد و ملايم کردن آن ها بپرهيزيد؛به جاي اين کار،رنگ هاي گرم را با همان تندي و قدرتي که دارند در دکوراسيون استفاده کنيد و براي تلطيف فضا رنگ سفيد(يا رنگ هاي مايل به سفيد) يا مقداري رنگ طبيعي را کنار رنگ هاي گرم قرار دهيد و باهم هم نشين سازيد؛

در اتاقي که از رنگ هاي گرم و قوي براي دکوراسيون آن استفاده مي شود،سقف،ابزارها و وسايل چوبي را با رنگ سفيد رنگ آميزي کنيد تا چشم افراد مجالي براي استراحت داشته باشد.استفاده از مبلمان و کاناپه اي با رنگ کرم نيز مي تواند همين تاثير را داشته باشد. رنگ هاي گرم مکمل خوبي براي اشياء و قسمت هاي چوبي با رنگ طبيعي چوب هستند.با اضافه کردن بافت هاي تاثيرگذار و باثبات مانند يک قاليچه به فضا و هم چنين با قراردادن متريال طبيعي از قبيل بامبو و سنگ ها در دکوراسيون آن،تعادل ايجاد کنيد . کف پوش چوبي، هماهنگي زيادي با رنگ هاي گرم و مات موجود در دکوراسيون دارد. سوزانندگي و شعله وري ديوارهاي نارنجي رنگ و سرويس غذاخوري قرمز تند با وجود کاناپه هاي آبي رنگ تعديل شده و حرارت آن ها باخنکي رنگ آبي فروکش مي کند.

استفاده از رنگ هاي نارنجي،قرمز و زرد در دکوراسيون آشپزخانه، به طرز شگفت انگيزي فضا را پرانرژي و پويا مي کند. استفاده از مقداري رنگ سفيد و هم چنين عناصر نقره اي رنگ سبب تعديل فضا شده و به چشم ها مجالي براي استراحت مي دهد.

رنگ ها در دکوراسيون آشپزخانه هر خانه اي ، به عنوان قلب آن خانه از اهميت زيادي برخورد دارند و انتخاب رنگ براي اين فضاي مهم و کليدي در خانه بسيارمهم و حساس است. يکي از گزينه هاي مناسب و ايده آل براي رنگ دکوراسيون آشپزخانه ، خانواده رنگ هاي گرم هستند که مي توانند انرژي و نشاط حکم فرما باشد و رنگ هاي گرم به خوبي مي توانند اين کار را انجام دهند.

 

منبع: http://www.sakhtemoon.com/Decor-Equipment/HowTo-warm-colors-in-interior-decoration-202#ixzz3tS1zGtc5 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون