راهنمای خرید کمد دیواری

طراحي دکوراسيون داخلي- کمد نيز مانند ديگر لوازم خانه داراي ويژگي ها و خصوصياتي است که بايد هنگام خريد به آن ها توجه کرد. در اين قسمت نکاتي را مطرح مي کنيم که با اتکا به آن بتوانيد انتخاب مناسبي داشته باشيد.
اندازه گيري جاي کمد
زيباترين و بهترين حالت زماني است که يک کمد کاملا و بدون کم و کاست در جايي که برايش در نظر گرفته شده قرار بگيرد. کمد اگر بيش از حد بزرگ و يا بيش از حد کوچک باشد سبب مي شود دکوراسيون و جلوه کلي اتاق آزار دهنده و نازيبا به نظر برسد. بنابراين قبل از اقدام به خريد کمد ، جاي قرار گرفتن آن را مشخص و آن را دقيق اندازه گيري کنيد.
راهنماي خريد کمد ديواري
کيفيت (جنس)
در اين مورد بي شک چوب بهترين گزينه اي است که براي جنس کمد توصيه مي شود.اما خود چوب هم از لحاظ جنس و کيفيت داراي درجات و سطوح متفاوتي است که بايد در هنگام خريد به آن توجه کنيد و ميزان خلوص و مرغوبيت آن را از فروشنده يا سازنده آن جويا شويد. امروزه براي ساخت کمد به تناسب سبک هاي مدرن و نو ظهور از مواد و اجناس ديگري از قبيل پلاستيک و فلز نيز استفاده مي شود.
انواع کمدها
شما مي توانيد متناسب با شکل، اندازه و ساير خصوصياتي که مد نظر داريد، نمونه مورد نظر خود را سفارش دهيد . هم چنين کمد ها از نظر جا، قسمت هاي داخلي، و همچنين سبک ها داراي تنوع زيادي هستند. هنگام انتخاب کمد بايد به نياز خود و ميزان هزينه اي که براي خريد کمد در نظر گرفته ايد توجه داشته باشيد و متناسب با آن گزينه مورد نظر خود را انتخاب کنيد. براي انتخاب سبک هم بايد به سبک دکوراسيون اتاقي که مي خواهيد کمد را در آن قرار دهيد توجه نماييد.
سنجش کيفيت
قسمت هاي داخلي هنگام خريد کمد حتما به کشو هاي داخلي, لولا ها و... توجه کنيد. همه اين موارد را يکبار پيش از خريد امتحان کنيد و ببينيد آيا کشوها به آساني به بيرون و داخل کشيده مي شوند يا خير. هم چنين نحوه بسته شدن و قفل شدن درها را نيز بررسي کنيد.
توجه به دستگيره ها
دستگيره ها يکي ديگر از موارد مهمي هستند که بايد هنگام خريد به آن ها توجه شود. در اين مورد به شکل ظاهري دستگيره ها، و هم چنين ميزان استحکام و نحوه نصب آنها به کمد دقت کنيد. اين موارد در صورت استاندارد بودن مي توانند به مرغوبيت و زيبايي کمد کمک کنند.