راهنمای خرید میز غذاخوری

آيا از سبک دکوراسيون خانه خود مطمئنم؟
ميزغذاخوري تنوع بسياري از لحاظ قيمت دارد و از قيمت هاي بسيار پايين تا قيمت هاي بالا در بازار موجود است. اگر شما دقيقا مي دانيد که دکوراسيون خانه شما چه سبکي دارد و ميزغذاخوري مناسب با آن چه گزينه اي است، مي توانيد به آساني و بدون ترس براي خريد يک ميز گران قيمت اقدام کنيد . اما اگر در اين زمينه مردد هستيد و هنوز دقيقا نمي دانيد سبک خانه و ميز مناسب براي آن چه چيزي است، گزينه اي ساده و با سبکي خنثي که قيمتي مناسب دارد را انتخاب کنيد تا بتوانيد پس از مدتي با روشن شدن تکليف سبک خانه به راحتي آن را عوض کنيد

لمس چه سطحي براي من دلنشين است؟
به اين فکر کنيد که هنگام صرف غذا لمس چه سطحي مي تواند براي شما خوشايند باشد:شيشه را ترجيح مي دهيد يا مرمر را؟چوب يا فلز؟ پاسخ به اين سوال مي تواند تکليف جنس سطح ميز را براي شما روشن کند. اگر گزينه چوب را انتخاب مي کنيد بايد توجه داشته باشيد که سطح چوبي ميز حتما بايد صاف ونرم باشد.هنگام خريد ميز حتما سطح آن را با دستان خود لمس کنيد تا از لطافت و نرمي آن مطمئن شويد.

چند نفر قرار است دورميز غذاخوري خانه من بنشينند؟
اين موضوع بستگي به جايگاه زندگي شما و سبک آن دارد،براي مثال اگر زوج جواني هستيد و در ابتداي زندگي مشترک به سر مي بريد،نيازي نيست که ميزي بزرگ با تعداد صندلي هاي زياد را خريداري و در خانه خود قرار دهيد. اما هر چه پيش مي رويد و داراي فرزند مي شويد و ميهمانان شما بيشتر مي شود، طبيعتا ميزبان تعداد بيشتري از ميهمانان خواهيد بود و بايد به فکر ميزي بزرگتر با تعداد صندلي بيشتر باشيد

چه ميزان مراقبت را مي توانم متعهد شوم؟
اگر شاغل هستيد و نمي توانيد زمان زيادي را به مراقبت و نظافت ميز غذاخوري خود اختصاص دهيد،انواعي را انتخاب کنيد که به مراقبت کمتري نياز دارند و دير آسيب مي بينند و داراي سطحي ضدلکه هستند اما اگر در خانه زمان کافي داريد و مي توانيد براي نظافت و نگهداري از ميز وقت صرف کنيد. انواعي را خريداري کنيد که به مراقبتي در سطح متوسط نياز دارند؛مانند ميزهاي ساخته شده از چوب طبيعي مثل چوب افرا و بلوط که به راحتي با دستمال نم دار تميز مي شوند. اما براي درخشان ماندن و ترک نخوردن بايد آنها را سالي 2 يا 3 بار با روغن مخصوص پليش کرد.

چه سبک ميزي را دوست دارم؟
براي پاسخ به اين سوال بايد مشاهدات خود را گسترش دهيد. عجولانه تصميم نگيريد بلکه مدتي را صرف ورق زدن مجله ها و ديدن عکس هاي مختلفي از انواع ميزهاي ناهارخوري کنيد. به فروشگاه ها برويد و از انواع ميزها بازديد کنيد و ببينيد کدام مدل بيشتر چشم شما را به خود جذب مي کند و دوستش داريد.

 

 

طراحي دکوراسيون داخلي
منبع: http://www.sakhtemoon.com/Decor-Equipment/HowTo-dinner-%20table-203#ixzz3tS57b2d6 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون