دیوارپوش های چوبی

طراحي دکوراسيون داخلي- از بين چوب هاي طبيعي که بيشتر در معماري داخلي و دکوراسيون مورد استفاده قرار مي گيرند، مي توان به چوب گلابي، گردو، گيلاس، ماهوگوني، آبنوس، بامبو و روسي اشاره کرد.

ديواري که با چوب طراحي و اجرا شود، گرم و دلچسب است، صدا را کمتر منعکس مي کند و به لحاظ رنگ و نوع نقوش نيز مي تواند هماهنگ کننده بافت، پر کننده فضا باشد. اگر به ديوارهاي سونا، کلبه هاي جنگلي ، استوديوهاي ضبط صدا، کابين هاي خدماتي و حفاظتي در محيطهاي باز و هر گونه طراحي که به نحوي در برگيرنده فلسفه طبيعت ونزديکي با آن باشد، توجه کنيم، نقش گرمابخشي، عايق بودن، خشک بودن و دوستانه بودن اين ماده به خوبي مشخص مي شود.

دسترسي به چوب و مصالح چوبي هميشه براي کارفرما و طراحان ميسرنيست. به همين دليل و با استفاده از تکنولوژ يهاي جديد، مصالحي به بازار کار حرفه اي عرضه شد که با داشتن ظاهري شبيه به چوب ، محدوديت و ضعفهاي چوب مانند پوسيدگي، ترک خوردگي، استفاده مرتب از رزين، پوليش و ... را نداشته و پاسخگوي نياز کاربران هستند.

براي رسيدن به جلوه بصري چوب در فضاهاي مسکوني و متراژهاي کوچک، به جاي استفاده از پانلها و روکش هاي چوب از افکتهاي رنگ روي کف و ديوارها مي توان استفاده کرد. براي اين کار مي توان با استفاده از ابزارهاي Brush Wood که به طور تکنيکي، نقوش چوب را با رنگ و تناليته دلخواه روي سطوح منتقل ميکند، قسمتهايي از فضاي داخلي را با طرحي متفاوت و به صورت لته کوبي چوبي يا قطعات پارکت تزئين کرد. براي ايجاد اين افکت بر روي ديوار بهتراست مانند کار با چوب طبيعي، ارتفاعي حدود 100تا 120 سانتي متر از کف را علامت گذاري کرده، ابزار را به رنگي دلخواه مانند رنگي از خانواده قهوه اي تا سبز و زرشکي آغشته کنيد، به صورت الوارهاي عمودي کنار يکديگر روي ديوار بزنيد تا جلوه بصري چوب را روي ديوار ايجاد کند. اين روش مي تواند در ورودي فضاهاي مسکوني، ويلاها، اتاق هاي کودکان و راهروها استفاده شود. همچنين با استفاده از چوب طبيعي، پوست تنه درختان، قرار دادن بامبوها و ني ها در کنار هم با استفاده از چسب و طناب يا مواد دکوراتيو ديگر، مي توانيد جلوه اي طبيعي و بکر در دکوراسيون منزل خود ايجاد کنيد.

استفاده از موادي مانند چوب و افکتهاي چو ب مصنوعي و تجاري با نا مهايي از قبيل MDF و UPVC و روکشهاي اکرولکي با نقشهاي چوب که يادآور طبيعت هستند، گرمايي دلنشين براي ديوار بانک ها، آرايشگا هها، ورزشگا هها، مراکز تفريحي و کليه فضاهاي اجتماعي به ارمغان مي آورد. اگر ديوار اتاقهاي پرو در بوتيک و فروشگا ههاي بزرگ با چوب طراحي شود، و براي تزيين آن آيينه اي روي آن نصب و نورپردازي خوبي هم بالاي اين آيينه انجام دهيد تاثير فوق العاده اي روي مشتري خواهيد گذاشت.

 

منبع: http://www.sakhtemoon.com/Wall-Panel/HowTo-wood-wall-184#ixzz3tRzt93uO