دیوارپوش های جذاب آشپزخانه

کاشي هاي جواهري
کاشي هاي جديد که براي پوشش ديوار قسمت بالاي اجاق گاز طراحي شده اند در رنگ هاي اصلي آبي و سفيد و از جنس شيشه هاي براق و درخشان هستند. اين کاشي هاي زيبا در حقيقت تلفيقي از هنر کاشي سازي و کاشي کاري آسيايي و اروپايي به شمار مي روند و وجود رنگ هاي زنده و خيره کننده از ويژگي هاي مهم اين نوع کاشي ها محسوب مي شود. اين کاشي ها علاوه بر شيشه هاي براق و جواهري ، از سنگ هاي خاص نيز ساخته مي شوند. کاشي کاري قسمتي از ديوار آشپزخانه به وسيله اين کاشي هاي زيبا ، اين قسمت را به نقطه کانوني دکوراسيون آشپزخانه تبديل مي کند.

ديوارپوش هاي فلزي
ديوارپوش هاي فلزي که بر اساس انتخاب خريدار از ورقه هاي قلع، برنج، مس يا آلومينيوم ساخته مي شوند ، نمايي بسيار باشکوه و منحصر به فرد براي پوشش ديوارهاي آشپزخانه پديد مي آورند. اين ديوارپوش ها در دو حالت قطع کاشي و ورقه اي وجود داشته و از لحاظ طرح تا حدي داراي تنوع هستند. دکوراسيون آشپزخانه شما چه مدرن و چه کلاسيک ، اين ديوارپوش هاي فلزي زيبا گزينه مناسبي براي شما هستند ، زيرا براي هر دو سبک مي توانند جلوه متناسب و هماهنگ ايجاد کنند. اگر به دنبال ديوارپوشي متفاوت از کاشي و رنگ با جلوه اي بسيار قوي براي دکوراسيون آشپزخانه خود هستيد، اين ديوارپوش هاي فلزي همان چيزي است که مي خواهيد.

ديوارپوش هاي شيشه اي
ويژگي مهم اين ديوارپوش زيبا ، طراحي و رنگ آميزي دستي روي آن است که به آساني جلوه ساده يک ديوار را به يک اثر هنري با ارزش تبديل مي کند. اين ديوارپوش هاي زيبا از ترکيب بافت و رنگ بسيار قدرتمندي برخوردارند و همين امر سبب مي شود اين ديوارپوش به عنصر دکوراتيو بسيار تاثيرگذاري در دکوراسيون آشپزخانه تبديل شود. از اين ديوارپوش زيبا و چشم گير مي توان براي پوشش قسمتي از ديوار آشپزخانه که بالاي سينک ظرفشويي يا اجاق گاز است استفاده کرد. ميزان جذابيت و تاثير اين نوع ديوارپوش شيشه اي خوش رنگ زماني که به صورت منطقه اي استفاده شود ، به مراتب بيشتر از زماني است که به صورت سرتاسري بر ديوار بين کابينت هاي ديواري و زميني آشپزخانه نصب شود.

ديوارپوش هاي تک رنگ
اين ديوارپوش در عين سادگي ، به واسطه برخورداري از رنگ هاي زنده و براق، جلوه اي خيره کننده و جذاب دارد و براي آشپزخانه هايي با سبک معاصر و مدرن يکي از بهترين گزينه ها محسوب مي شود . ديوارپوش هاي تک رنگ از ورقه هاي شيشه اي با ضخامت زياد ساخته مي شوند و در دکوراسيون داخلي پوشش ديوار آشپزخانه در کشورهايي مانند انگلستان و استراليا طرفداراني زياد دارند. يکي از پرطرفدارترين رنگ هاي اين ديوارپوش رنگ قرمز است که جلوه اي بسيار گرم و خيره کننده متناسب با دکوراسيون آشپزخانه دارد. رنگ سبز و سفيد اين ديوارپوش از ديگر رنگ هاي زيبا و محبوب آن به شمار مي رود.

کاشي هاي شيشه اي چاپي
کاشي هاي شيشه اي چاپي که در دو طرح و ترکيب رنگي سفيد و مشکي موجود هستند براي پوشش ديوار بالاي اجاق گاز در آشپزخانه هاي مدرن گزينه بسيار مناسبي محسوب مي شوند. يکي از طرح هاي اين کاشي ها خطوط منحني قدرتمندي را به صورت جسورانه اي به نمايش مي گذارد و طرح ديگر نيز گل هاي زيباي ماگنوليا را به تصوير مي کشد. جلوه طرحها و ترکيب رنگي اين کاشي ها به قدري قوي است که به محض نصب شدن آن ها بر ديوار آشپزخانه به نقطه کانوني دکوراسيون فضا تبديل مي شود. نصب و نظافت اين کاشي هاي شيشه اي بسيار ساده و آسان است و به همين خاطر اين کاشي هاي شيشه اي گزينه مناسبي براي فضاي پشت اجاق گاز به شمار مي روند.

طراحي دکوراسيون داخلي

 

برگرفته از مجله منزل