دکوراسیون دیوار

چوب هاي دکوراتيو
يکي ديگر از عناصر دکوراتيوي که مي تواند جلوه ديوارها و دکوراسيون اتاق را بافت دار و بسيار شيک کند، تخته هاي چوبي است که هم مي توان به شکل طبيعي با همان گره هاي طبيعي و به صورت رنگ شده از آنها استفاده کرد و هم مي توان انواع طرح دار آنها را به کار برد. تخته هاي چوبي دکوراتيو بر ديوار به خاطر طبيعي بودن، احساسي لطيف را در کنار زيبايي به ديوارها و در نتيجه به دکوراسيون اتاق مي بخشند. يکي ديگر از عناصر دکوراتيوي که مي تواند جلوه ديوارها و دکوراسيون اتاق را بافت دار و بسيار شيک کند، تخته هاي چوبي است که هم مي توان به شکل طبيعي با همان گره هاي طبيعي و به صورت رنگ شده از آنها استفاده کرد و هم مي توان انواع طرح دار آنها را به کار برد. تخته هاي چوبي دکوراتيو بر ديوار به خاطر طبيعي بودن، احساسي لطيف را در کنار زيبايي به ديوارها و در نتيجه به دکوراسيون اتاق مي بخشند.

طيف هاي رنگ آبي
کاشيکاري بر ديوار با کاشيهاي آبي در فضاهايي چون سرويس بهداشتي و رختشويخانه مي تواند جلوه تسکين دهنده و لطيفي خلق کند. اين کار بسيار شکيل است و جلوه اي کلاسيک واصيل به فضا مي دهد.

نمايش علايق شخصي بر روي ديوار کمي از رنگ و کاغذ فراتر برويم:
اگر پارچه اي را خيلي دوست داريد و با ديدن و لمس آن احساس خوشايندي به شما دست مي دهد هيچ اشکالي ندارد که به جاي کاغذ و رنگ، ديوار خود را با آن پارچه پوشش دهيد. اين کار نه تنها عجيب و دور از ذهن نيست، بلکه بسيار هنرمندانه و مبتکرانه است.

ديوار آشپزخانه
دکوراسيون قسمتي از ديوار آشپزخانه که در حد فاصل کابينت هاي بالايي و پاييني قرار دارد از اهميت زيادي برخوردار است، زيرا نقش موثر و تعيين کننده اي بر دکوراسيون آشپزخانه دارد. براي اين قسمت موارد متعددي هست که استفاده از انواع کاشيها از جمله رايجترين و پرطرفدارترين انتخاب براي دکوراسيون اين بخش است. نکته مهم اينکه دکوراسيوني که براي اين قسمت از ديوار انتخاب مي کنيد بايد متناسب با سبک دکوراسيون آشپزخانه باشد.

خطوط پهن و عريض
ايجاد خطوط عريض بر روي ديوار، يکي از راه هايي است که با کمک آنها به خوبي مي توان به يک اتاق ساده هويت و روح داد. اين خطوط، جلو ه اي با ثبات و قوي به دکوراسيون مي دهند.

سنگ روي ديوار
پياده کردن انواع سنگها روي ديوار نيز يک ايده زيبا براي دکوراسيون ديوار است. سنگ هايي مانند مرمر، سنگ رودخانه و. .. هر يک احساسي بي نظير را وارد فضا ميکنند و سبب وزين شدن جلوه ديوارها و دکوراسيون فضا مي شوند. شما مي توانيد به تناسب فضا و کاربرد آن، از انواع سنگ ها به صورت کلي يا تنها بر قسمتي از ديوار استفاده کنيد.

پتينه
هنر پتينه کاري از ديگر تکنيک هايي است که از طريق آن مي توانيد ديوارها را از سادگي و بي روحي نجات دهيد و رنگ هاي متنوع و بافت را به آنها بيافزاييد. اين هنر بسيار گسترده و در عين حال ساده است؛ تنها کافيست ابزار لازم آن را فراهم کرده و نکاتي ساده را رعايت کنيد.

موزائيک کاري
استفاده از هنر موزائيک کاري روي ديوار حتي اگر به نصب يک تخته کوچک موزائيک کاري شده روي بخشي از ديوار خلاصه شود مي تواند جلوه دکوراسيون ديوار و کل فضا را متحول و دگرگرن سازد. هنر موزائيک کاري به دکوراسيون اصالت و هويت مي بخشد و از ارزش و اهميت زيادي برخوردار است.

طراحي دکوراسيون داخلي

منبع: http://www.sakhtemoon.com/Decorative-products/HowTo-wall-decoration-191#ixzz3tS180BRM