ترکیب سنگ مرمر و نوار برنجی در این میزهای گرد

بتان گري (Bethan Gray) طراح بريتانيايي مجموعه جديدي از ميزهاي خود رونمايي کرده است که در طراحي آنها از سنگ‌هاي مرمر و نوارهاي برنجي استفاده شده است. اين ميزها از سنگ‌هاي مرمر پوليش و لعاب‌کاري شده در رنگ‌هاي مختلف از جمله سبز، صورتي و مشکي توليد شده‌اند.
ميزهاي جديد اين طراح هم به شکل ميزهايي با سنگ تک رنگ عرضه شده و هم داراي نسخه‌هاي دو رنگ با ترکيب رنگ‌هاي موجود در اين مجموعه است. دور سنگ‌ رويي اين ميزها با نوارهايي از جنس برنج پوشانده شده و پايه‌هاي مخروطي آنها نيز با روکش‌هاي فلزي پوشانده شده‌اند. دکوراسيون منزل
انواع ميزهاي گرد با ارتفاع‌هاي مختلف و نيز نمونه‌هاي بيضي با رنگ‌هاي سفيد و سياه در اين مجموعه ديده مي‌‌شود. طراح اين مجموعه که پيش از اين نيز لوازم روميزي با الهام از الگوهاي اسلامي را طراحي کرده بود درباره مجموعه جديد خود مي‌گويد: «مجموعه جديد ما با نام باند زيبايي طبيعي سنگ‌هاي مرمر رنگي را با زيبايي برنج صيقل کاري شده کنار هم قرار داده و ترکيبي از مواد به دست مي‌دهد که هرچه بيشتر، جايگاه يکديگر را تقويت مي‌کنند.»

او مي‌افزايد: «استفاده از دو سنگ مرمر با رنگ‌هاي کاملا متضاد، عمق رنگ را بيشتر کرده و ماده‌اي سنتي را تا جايگاه ظاهري فرهيخته و بدون زمان بالا مي‌برد. من اميدوارم ترکيب مواد و اشکال در اين مجموعه بتواند طراحي‌هايي امروزي و بي‌زمان را بدست بدهد.»
البته اين نوع طراحي در مجموعه «استاد» اين طراح نيز استفاده شده است. در آن مجموعه به‌جاي سنگ مرمر از روکش چرم براي ميزها استفاده شده اما همين نوارهاي پوليش شده برنجي نيز مورد استفاده قرار گرفته است. اما شکل پايه‌ها و ترکيب رنگ مورد استفاده در آنها بسيار شبيه همين مجموعه است.
اين طراح پيش از اين نيز در يک مجموعه ميز تک رنگ ديگر با همين ترکيب رنگ و مواد تجربه‌هايي را اندوخته بود. در آن مجموعه‌ها نمونه‌اي از ترکيب سنگ و نواري برنزي ديده مي‌شد که وقتي از بالا به آن نگاه کنيد، شبيه نگاه از ارتفاع زياد به نقشه شهر مي‌شود.

مترجم: علي جعفري

www.dabi.ir/nt
 

لینک های مهم