ترکیب سنگ مرمر و نوار برنجی در این میزهای گرد

بتان گری (Bethan Gray) طراح بریتانیایی مجموعه جدیدی از میزهای خود رونمایی کرده است که در طراحی آنها از سنگ‌های مرمر و نوارهای برنجی استفاده شده است. این میزها از سنگ‌های مرمر پولیش و لعاب‌کاری شده در رنگ‌های مختلف از جمله سبز، صورتی و مشکی تولید شده‌اند.
میزهای جدید این طراح هم به شکل میزهایی با سنگ تک رنگ عرضه شده و هم دارای نسخه‌های دو رنگ با ترکیب رنگ‌های موجود در این مجموعه است. دور سنگ‌ رویی این میزها با نوارهایی از جنس برنج پوشانده شده و پایه‌های مخروطی آنها نیز با روکش‌های فلزی پوشانده شده‌اند. دکوراسیون منزل
انواع میزهای گرد با ارتفاع‌های مختلف و نیز نمونه‌های بیضی با رنگ‌های سفید و سیاه در این مجموعه دیده می‌‌شود. طراح این مجموعه که پیش از این نیز لوازم رومیزی با الهام از الگوهای اسلامی را طراحی کرده بود درباره مجموعه جدید خود می‌گوید: «مجموعه جدید ما با نام باند زیبایی طبیعی سنگ‌های مرمر رنگی را با زیبایی برنج صیقل کاری شده کنار هم قرار داده و ترکیبی از مواد به دست می‌دهد که هرچه بیشتر، جایگاه یکدیگر را تقویت می‌کنند.»

او می‌افزاید: «استفاده از دو سنگ مرمر با رنگ‌های کاملا متضاد، عمق رنگ را بیشتر کرده و ماده‌ای سنتی را تا جایگاه ظاهری فرهیخته و بدون زمان بالا می‌برد. من امیدوارم ترکیب مواد و اشکال در این مجموعه بتواند طراحی‌هایی امروزی و بی‌زمان را بدست بدهد.»
البته این نوع طراحی در مجموعه «استاد» این طراح نیز استفاده شده است. در آن مجموعه به‌جای سنگ مرمر از روکش چرم برای میزها استفاده شده اما همین نوارهای پولیش شده برنجی نیز مورد استفاده قرار گرفته است. اما شکل پایه‌ها و ترکیب رنگ مورد استفاده در آنها بسیار شبیه همین مجموعه است.
این طراح پیش از این نیز در یک مجموعه میز تک رنگ دیگر با همین ترکیب رنگ و مواد تجربه‌هایی را اندوخته بود. در آن مجموعه‌ها نمونه‌ای از ترکیب سنگ و نواری برنزی دیده می‌شد که وقتی از بالا به آن نگاه کنید، شبیه نگاه از ارتفاع زیاد به نقشه شهر می‌شود.

مترجم: علی جعفری

www.dabi.ir/nt
 

سایر سایت ها