ترفند دکوراسیونی که خانه شما را شیک تر می کند

اگر دوست داريد تا فضايي پر از آرامش داشته باشيد بايد به طراحي دکوراسيون داخلي آن توجه زيادي کنيد و انواع و اقسام ترفندهاي دکوراسيوني را به کار ببريد تا بتوانيد به ايده آل ترين شکل ممکن دکوراسيون داخلي براي خانه هاي تان برسيد. امروز و در اين مطلب قصد داريم تا شما را با ترفندهايي براي طراحي دکوراسيون داخلي خانه تان آشنا کنيم تا بتوانيد از آن ها بهره بگيريد
طراحي دکوراسيون داخلي آشپزخانه با رنگ هاي روشن
در طراحي دکوراسيون داخلي اين آشپزخانه؛ رنگ غالب رنگ قدرتمند سفيد است، اين رنگ زمينه مناسبي را براي خودنمايي ديگر رنگ ها به وجود مي آورد. اما اگر همه اجزاي آشپزخانه سفيد رنگ بودند ممکن بود دکوراسيون داخلي آشپزخانه يکنواخت و خسته کننده به نظر برسد، براي جلوگيري از اين اتفاق کابينت هاي زميني از جنس چوب تراش خورده انتخاب شده اند، البته نبايد نقش ميز کانتر و صندلي هاي بار را در جذاب تر شدن چهره دکوراسيون داخلي آشپزخانه اين منزل مسکوني فراموش کرد.
نورپردازي دکوراسيون داخلي آشپزخانه
وقتي مواد و مصالح مورد استفاده در طراحي دکوراسيون داخلي به صورت هوشمندانه انتخاب شوند مي توانند در ديگر پارامترهاي طراحي نيز تاثير گذار باشند
مبلمان هاي بزرگ در طراحي دکوراسيون داخلي نشيمن بزرگ
طراحي دکوراسيون داخلي اتاق نشيمن بسته به بزرگ و يا کوچک بودن مساحت آن مي تواند متفاوت باشد. در طراحي دکوراسيون داخلي نشيمن هاي بزرگ بايد به اين نکته توجه کرد که بهتر است از مبلمان هايي با ابعاد و اندازه بزرگ براي پر کردن فضا استفاده کنيد، مبلمان هاي با ابعاد و اندازه کوچک جزئيات زيادي را به فضا اضافه مي کنند و باعث مي شوند تا خلوص و سادگي فضا تحت تاثير قرار بگيرد و حتي ممکن است بعد از مدتي هم شما را از فضا دلزده کند.
تکنيک هاي نورپردازي دکوراسيون داخلي نشيمن با مساحت بزرگ
براي نورپردازي فضاهايي که مساحت زيادي دارند بهتر است از ترکيب تکنيک هاي مختلف نورپردازي در طراحي دکوراسيون داخلي استفاده کنيد. اين تکنيک هاي مختلف به شما اجازه مي دهند که جلوه هاي مختلفي در دکوراسيون تان داشته باشيد.
تکرار نقش ها در طراحي دکوراسيون داخلي نشيمن
تکرار هميشه هم بد نيست، گاهي اين تکرار ها به منزله راه هاي نجات بخش و موثري هستند که مي توانند گره گشا باشند. تکرار يکي از ترفندهاي طراحي دکوراسيون داخلي خانه در بعضي از طراحي ها مي توان نقش ها و طرح ها را با يکديگر ست کرد و يا يک طرح و نقش را روي بعضي از اجزا و مبلمان ها اجرا کرد تا هماهنگي مورد نظرتان در فضا به وجود بيايد. مثلا مي توانيد فقط عناصر پارچه اي را انتخاب کنيد درست مثل اتفاقي که در عکس بالا افتاده است. اگر خوب دقت کنيد خواهيد ديد که طرح روي فرش روي پرده اما با ترکيب رنگي متفاوتي اجرا شده است که باعث شده تا هماهنگي در طراحي دکوراسيون داخلي اين فضا به وجود بيايد.
ترکيب متريال هاي صلب و شفاف در طراحي دکوراسيون داخلي خانه
يکي ديگر از ترفندهاي طراحي دکوراسيون داخلي که مي توانيد از آن ها استفاده کنيد ترکيب متريال هاي متفاوت است؛ متريال هايي که از نظر ظاهري کاملا متضاد يکديگر هستند. اين گونه تضادها هميشه خوشايند هستند و با استقبال زيادي روبرو مي شوند اما در صورتي که از آن ها درست استفاده کنيد. چوب و شيشه و يا سنگ و شيشه از ترکيبات جذابي هستند که مي توانند اين گونه تضادها را در طراحي دکوراسيون داخلي خانه تان پديد بياورند.
استفاده از فضاهاي بلا استفاده در طراحي دکوراسيون داخلي خانه
اگر قرار است طراح خوبي باشيد بايد قابليت اين را داشته باشيد که هر فضاي مرده و بلا استفاده از را فعال و پويا کنيد. فضاي زير پله ها معمولا فضاهايي هستند که مهجور باقي مي مانند و تبديل به گوشه هاي گرد و خاک گيري مي شوند. اما شما مي توانيد به آن ها کاربري جديدي ببخشيد، مي توانيد يک کمد آن جا بگذاريد و يا حتي ميز کارتان را آنجا قرار دهيد تا اين فضاي مرده را دوباره زنده کنيد.
طراحي دکوراسيون داخلي سرويس بهداشتي و حمام
سرويس بهداشتي و حمام جزو آن دسته فضاهايي است که ترفندهاي طراحي دکوراسيون داخلي براي آن ها کم است و يا بهتر بگويم به اندازه ديگر فضاهاي داخلي نيست. در طراحي دکوراسيون سرويس بهداشتي و حمام مي توان بيشتر با تجهيزات و مواد و مصالح آن بازي کرد.
متريال ها و تجهيزات سرويس بهداشتي
براي طراحي دکوراسيون داخلي حمام و سرويس بهداشتي مي توانيد متريال هايي با ظاهر ساده را انتخاب کنيد و بعد تجهيزات سرويس بهداشتي را از نوع پر جزئيات انتخاب کنيد و يا حتي مي توانيد بر عکس عمل کنيد و تجهيزات ساده را با متريال هاي پر جزئيات ترکيب کنيد. در هر صورت در انتخاب هاي تان بايد بسيار هوشمندانه عمل کنيد چرا که سرويس بهداشتي و حمام جزو فضاهاي کوچک محسوب مي شوند و از اين رو طراحي دکوراسيون داخلي آن ها بسيار مهم است.