بوی بهار در حیاط خانه شما

بهاربالاخره از راه رسید وبوی شامه‎نوازش به مشام همه ما رسید. گرم‌شدن تدریجی هوا، آواز پرندگان وخریدهای نوروزی، همه ازرسیدن زیباترین فصل سال خبرمی‌دهند. فکرنمی‌کنید وقت آن رسیده طبیعت زیبای بهاری را درحیاط خود اعمال کنیم؟ امروز در این مطلب چند ایده برای بروز رسانی باغ و باغچه شما ارائه می‌دهیم. دکوراسیون منزل

تهیه فهرستی از اثاثیه حیاط

قبل از هرکاری، آمار لوازم و اثاثیه همچون میز و صندلی حیاط خود را در نظر داشته باشید. چه چیز جدیدی نیازدارید و کدام وسایل را باید دور بریزید. ازآنجا که حیاط خانه شما تکمیل‌کننده ورودی خانه است، باید به بهترین نحو ممکن از عهده چیدمان و طراحی آن برآیید. مبلمان و اثاثیه‌ای را انتخاب کنید که با سبک چیدمان خانه و نمای خروجی آن درهارمونی باشند.

گیاهان جدید بکارید

شما می‌توانید از شرعلف‌های هرزباغچه خود خلاص شده و آنها را دوربریزید. بهتراست قبل از اقدام برای کاشت گل وگیاهان تازه، ابتدا کیفیت خاک و وضعیت زمین خود را بررسی کنید.برخی از باکتری‌های موجود درخاک، باعث پلاسیدن گل‌ها می‌شوند. وقتی کیفیت خاک را با دقت بررسی کردید، ما به شما سبک تزئین باغ و باغچه‌های انگلیسی را توصیه می‌کنیم. اگر باغچه حیاط‌تان به حد کافی بزرگ نیست، اصلا نگران نباشید شما می‌توانید ازگلدان‌های بزرگ درسراسر حیاط برای ایجاد باغچه‌ای کوچک اما زیبا استفاده کنید.

یک گودال آتشی در وسط حیاط ایجاد کنید

ساخت یک گودال آتش درمرکزحیاط با استفاده ازسنگ ومصالح ارزان، ایده‌ای بسیارعالی است. به خصوص شب هنگام که هوا کمی خنک‌ترمی‌شود، می‌توانید دورگودال جمع شوید.این همچنین یک نقطه دید خیره‌کننده و کلاسیک درحیاط شما ایجاد می‌کند. هنگام روزمی‌توان یک پوشش چوبی روی گودال قرارداد و به عنوان میز قهوه‌خوری ازآن استفاده کرد و درهنگام سرما آتش را روشن نمود و خود را گرم کرد.مد آنلاین نیز طرفداراثاثیه چند کاربردی است.

ایجاد سایه بیشتر درحیاط

همه ما آفتاب‌گیری و قرارگرفتن زیرآفتاب درطول ساعات روز را دوست داریم. اما گاهی اوقات آفتاب و نوربیش ازحد باعث ایجاد لکه روی پوست و یا آفتاب‌زدگی می‌شود. در ‌چنین شرایطی به سایه بیشتر درحیاط نیاز داریم. خود را مقید به چترهای سایه‌بانی پاسیونکنید. گزینه‌های بسیاری برای ایجاد سایه بیشتر، پیش روی شماست. تخت‌های سایبانی، آلاچیق، سایه‌بان‌هایی که از دو درخت آویزان شده‌اند و ...

نور بیشتری را به حیاط هدایت کنید

درست است که استفاده بسیارازلامپ و لوازم روشنایی‌بخش، چندان مقرون به‌صرفه نیست. اما نباید ازوجود نور درحیاط خانه غافل شد. درچنین مواقعی، ازلامپ‌های کم مصرف وال ای دی برای نورانی‌ترشدن فضای حیاط استفاده کنید. شما می‌توانید دورتادوردرختان را با انواع لامپ‌های کوچک فانتزی بپوشانید و یا فانوس‌های کوچکی از شاخه‌های درختان آویزان کنید.

پرده‌هایی در سراسر حیاط آویزان کنید

شما می‌توانید یک فضای خصوصی و مشابه اتاق‌های خانه درحیاط خانه نیزاعمال کنید. میله‌هایی را اطراف آلاچیق‌ها و یا درگوشه استخرها درزمین نصب کرده و پرده‌ها را از اطراف آنها آویزان کنید. بهتراست از پرده‌های ضخیم‌ترومقاوم‌تر درحیاط استفاده شود.

سبکی معاصر ژاپنی درحیاط خلق کنید

برای ایجاد جلوه‌های بصری ویژه ومتناسب با سبک ژاپنی که درسراسردنیا معروف است، چرخ‌های چوبی را مانند نمونه درمرکزحیاط نصب کنید، درختان فانتزی را روی جداول قرار داه و یا مانند سرپوش روی سقف ایوان تعبیه کنید. طبیعت زنده، تاثیرات روحی وروانی خاصی بر تک تک افراد دارد. امیدواریم با این ایده‌های مدآنلاینی بتوانید حیاط خود را به بهترین نحو ممکن آماده پذیرایی از بهار کنید!

مترجم: نازنین محمدی

www.dabi.ir/nt 

سایر سایت ها