برای مرتب کردن خانه شلوغ این مطلب را بخوایند

در اين مقاله با چند گام ساده به شما ياد مي دهيم به راحتي خانه ي شلوغتان را مرتب کنيد
براي مرتب کردن خانه هدفي کلي را تعيين کنيد

يک هدف کلي براي خود تعيين کنيد
هدف مهم است زيرا به ما کمک مي‌کند در ذهنمان نسبت به چيزي که مي‌خواهيم به آن برسيم يک ذهنيت داشته باشيم. هدف شما از مرتب سازي شخصي است اما مي‌تواند مثلاً پيدا کردن راحت‌تر وسايل و يا زيباتر ديده شدن فضا باشد. دکوراسيون داخلي
شما براي مرتب کردن خانه به چهار کارتن نياز داريد

ابزار کار را آماده کنيد
وسايل لازم شما براي مرتب کردن اتاق ساده است. شما نياز به چهار کارتن داريد. گروه‌بندي اين کارتن‌ها بايد چهار دسته‌ي زير باشد:

دورريختني
فروش. بخشيدن به کسي
نگهداري
جمع کردن
ابتدا يک اتاق را براي مرتب کردن انتخاب کنبد


يک اتاق را انتخاب کنيد
حالا وقت آن رسيده که اتاقي را براي مرتب کردن انتخاب کنيد. شما خودتان را بهتر از هر فرد ديگري مي‌شناسيد. اگر انگيزه و انرژي زيادي داريد بزرگترين اتاق را براي شروع انتخاب کنيد. شايد مجبور شويد مرتب کردن آن را به چند بخش کوچکتر تقسيم کنيد. کار خود را به چندين پروژه‌ي کوچکتر تقسيم کرده و سعي کنيد چند مورد از آن ها را امروز تمام کنيد.
براي مرتب کردن هر اتاق زماني را برنامه ريزي کنيد


برنامه‌ي زماني قرار دهيد
يافتن زمان کار سختي است. همه‌ي ما مشغله‌ي زيادي داريم. زماني که مي‌خواهيد زماني براي مرتب کردن اتاق خود بگذاريد بايد برنامه‌ي خود را برداشته و زماني را براي کارتان در نظر بگيريد. مثلاً داشتن بچه‌ي کوچک باعث مي‌شود زمان مرتب کردن خانه را وقتي بگذاريد که او خوابيده است. و يا بين کارهاي خود 15 دقيقه روزانه وقت آزاد پيدا کنيد تا به اين کار اختصاص دهيد.
اتاق را مرتب کنيد مرتب کردن يعني قرار دادن وسايل در چهار جعبه‌اي که آماده کرده بوديد


اتاق را مرتب کنيد
مرتب کردن يعني قرار دادن وسايل در چهار جعبه‌اي که آماده کرده بوديد. "دورريختني ها" گروهي از وسايل هستند که ديگر موردنياز شما نمي‌باشند. "فروشي/اهدايي" وسايلي‌اند که ارزش نگهداري دارند اما نه در خانه‌ي شما. اين‌ها شامل وسايلي هستند که مي‌خواهيد به ديگران اهدا کنيد. گروه سوم "نگهداري" است. اين گروه به وسايلي اختصاص دارد که گاه ممکن است مورد استفاده‌ي شما قرار گيرد. آخرين گروه وسايلي است که در خانه‌ي شما جاي خاصي دارند و اغلب مورد استفاده‌اند.
وسايلي که در جعبه‌ها ريخته‌ايد بايد قبل از آنکه نظرتان تغيير کند مرتب شوند

وسايل مانده را مرتب کنيد
وسايلي که در جعبه‌ها ريخته‌ايد بايد قبل از آنکه نظرتان تغيير کند مرتب شوند. تصميم اول شما اغلب بهترين تصميم است. زباله‌ها را برداشته و بيرون بگذاريد. وسايلي که مي‌خواهيد به ديگران بدهيد را به دست آن‌ها رسانده يا در جاي مناسبي قرار دهيد. وسايلي که مي‌خواهيد جمع کنيد را جعبه کرده و کنار بگذاريد. وسايل دکوري و آن‌هايي که مي‌خواهيد در دسترس داشته باشيد را در جاي خود قرار دهيد.
پس از مرتب شدن اتاق کمي نشسته و از ديدن اتاقي که مرتب کرده‌ايد لذت ببريد


موفقيت خود را ببينيد
پس از مرتب شدن اتاق از آن عکس بگيريد. مي‌توانيد آن را براي دوستان خود بفرستيد. کمي نشسته و از ديدن اتاقي که مرتب کرده‌ايد لذت ببريد.

پس از ديدن موفقيت خود انرژي گرفته‌ايد، حالا وقت آن رسيده که به اتاق بعدي برويد


دوباره شروع کنيد
پس از ديدن موفقيت خود انرژي گرفته‌ايد. حالا وقت آن رسيده که به اتاق بعدي برويد. از مهارت‌هايي که در زمان مرتب کردن اتاق قبل ياد گرفته‌ايد استفاده کنيد. همان مراحل بالا را دنبال کنيد. اين کار را تا زماني ادامه دهيد که به هدف خود رسيده و خانه‌ي شما کاملاً مرتب‌شده باشد.

www.dabi.ir/nt