براساس اصول فنگ‌شویی آینه‌ها در کجاها باید قرار بگیرند؟

 شما می‌توانید در مکان‌های مختلفی از خانه از آینه استفاده کنید، ولی براساس اصول فنگ شویی باید نکاتی را در نظر بگیرید.

 
آینه در آشپزخانه
بهترین مکان برای قرار دادن آینه در آشپزخانه براساس اصول فنگ‌ شویی قرار دادن آن در جائی است که بتواند در هنگامی که شما آشپزی می‌کنید، منظره‌ای از درب یا خروجی آشپزخانه را به شما نشان دهد. توجه داشته باشید که چون آینه نماد آب است اصلا نباید شعله‌های گاز را در آشپزخانه نشان دهد، زیرا باعث درگیری این دو عنصر با هم می‌شود.
 
آینه در حمام
بهتر است که در حمام از آینه استفاده نشود، اما اگر احساس می‌کنید که وجود آینه در حمام ضروری است سعی کنید تا حد امکان روی آن را بپوشانید مثلا در قسمت داخلی کمدهای داخل حمام، آینه کار بگذارید. بهتر است قسمت خارجی درب ورودی حمام آینه‌ای باشد زیرا در این حالت آینه از وارد شدن انرژی منفی به داخل حمام جلوگیری می‌کند. وجود این آینه باعث می‌شود انرژی به اتاق‌های دیگر برود.
 
 
 
آینه در اتاق خواب
وجود آینه در داخل اتاق خواب اجتنا‌ب‌ناپذیر است، زیرا علاوه بر کاربرد آن در اتاق خواب، برای بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان دادن اتاق‌های خواب نیز ضروری است، فقط به خاطر داشته باشید که بر اساس اصول فنگ‌ شویی آینه نباید روبه‌روی تخت‌خواب قرار گیرد. هنگامی که شخص بر روی تخت‌خواب دراز می‌کشد نباید تصویر خود را داخل آینه ببیند، در غیر این صورت براساس اصول فنگ‌ شویی انرژی شخص ثالثی به رابطه بین زوجین وارد می‌شود.
 
 
آینه در هال و پذیرایی
بهترین مکان قرارگیری آینه‌ها اتاق پذیرایی و نهارخوری است. آینه باید به شکلی در کنار میز غذاخوری قرار گیرد که خوراکی‌های روی میز را نشان دهد. چون مواد غذائی نماد ثروت و فراوانی هستند و همان طور که گفتیم آینه هر چیزی را بازتاب دهد آن را دو برابر می‌کند. مطمئن باشید که آینه، درب ورودی پذیرایی و هال را منعکس نکند، همچنین مطمئن شوید که آینه لبه‌های تیز دیوارها و مبلمان‌ها را نشان ندهد. دقت داشته باشید که آینه‌ها نباید دیوارهای شکسته و کثیف و مبلمان‌های نا مرتب و خراب را نشان دهند.
 
منبع: صنایع شیشه و آینه اردلان