باغچه‌های کوچک برای خانه‌های کوچک

به نظر ايده‌اي بسيار جذاب خواهد بود که قسمتي از فضاي خانه را به ديوارهاي بلند و گياهان سبز سرزنده اختصاص داد، اما وقتي فضاي خانه بسيار کوچک باشد چه مي‌توان کرد؟ نگران نباشيد با طراحي يک باغچه کوچک خانگي، مي‌توانيد تا حدودي بر اين مشکل غلبه کنيد.

ايده بسيار زيرکانه، افزودن گلدان‌هاي آويز از روي ديواراست. به نظر بسيار ساده است و فقط بايد ديوار را به دو قسمت مساوي تقسيم کرده و سه سوراخ روي آن ايجاد کنيد. حالا با طناب محکم، قلاب‌هايي ايجاد کرده و مانند نمونه گلدان‌هاي‌تان را داخل آنها قرار دهيد

اگر به دنبال نمونه‌اي کوچکتر هستيد، به خصوص براي آشپزخانه، مي‌توانيد پوسته‌هاي تخم‌مرغ را داخل يک قوطي گذاشته و مقداري خاک روي آنها بريزيد. حالا مي‌توانيد گياه مطلوب خود را داخل پوسته‌ها بکاريد. دکوراسيون داخلي

اگر در قسمت کانتر، ميز و حتي کف اتاق، فضاي کافي وجود ندارد، مي‌توان باغچه‌اي افقي روي ديوار آويزان کرد. بسيار زيبا و آسان است و تنها به گلدان و چند فريم مناسب نياز خواهيد داشت.

برخي از گياهان به فضاي بيشتري براي رشد نياز دارند. چرا از شيشه‌هاي خالي مربا استفاده نمي‌کنيد؟ بهترين ايده براي ايجاد نماي باغچه در آشپزخانه است. مي‌توانيد شيشه‌ها را روي کانتر و يا پنجره قرار دهيد.

آيا به دنبال خلق نماي روستيک هستيد؟ نظرتان درباره اين گلدان‌هاي دست‌ساز چيست؟ با اين گيره‌هاي چوبي هم مي‌توان طبيعتي سرسبز در خانه ايجاد کرد.

خالق نمونه‌اي مدرن و کمي پيچيده هستيد؟ يک گلدان شيشه‌اي مي‌تواند نمايي فوق ‌العاده فانتزي در اتاق ايجاد کند. براي اينکه کمي فانتزي‌تر به نظر برسد، مي‌توانيد اطراف آنها را با سنگ و چمن مصنوعي تزئين کنيد.

ايده بسيار خلاقانه‌تر، آويز کردن يک گلدان بزرگ شيشه‌اي از مرکز سقف اتاق و يا از بالاي قفسه‌ است. فقط کافيست يک نردبان کوچک نزديک گلدان تعبيه کنيد تا بتوانيد به سهولت از آن بالا رويد و خاک گياهان را تعويض کنيد. يک شاهکار هنري در انتظار شماست.

آيا قاب عکس‌هايي در خانه داريد که مورد استفاده نيستند؟ مي‌توانيد مانند نمونه آنها را به يک باغ کوچک و فانتزي تبديل کنيد.

کاکتوس‌هايي کوچک در گلدان‌ها کاشته و گلدان‌ها را به صورت افقي روي ديوار نمايش دهيد. اگر طالب سبک سنتي هستيد، مي‌توانيد آنها را روي پنجره‌ها قرار دهيد.

دوست داريد نمونه‌اي جذاب‌تر در خانه خلق کنيد؟ مي‌توانيد همچون اين تصوير، گلدان‌ها را به صورت وارونه از کف زمين تا امتداد سقف آويزان کنيد.

خودتان هم مي‌توانيد يک بطري شيشه‌اي را برش زده و آن را به گلداني زيبا تبديل کنيد حلا کافيست گلدان خود را داخل آب قرار دهيد!

مترجم: نازنين محمدي

www.dabi.ir/nt