ایده های دکوراسیونی

1. اجتناب از شلوغي
از قرار دادن تعداد بيش از اندازه زياد و فشرده عناصر و آيتم هايي از قبيل قاب عکس يا کتاب و لوازم جانبي مشابه بر روي يک سطح کوچک در دکوراسيون خودداري کنيد، زيرا جلوه کل دکوراسيون فضا را تخريب و به هم ريخته مي کند.

2. عدد 2 را به خاطر داشته باشيد
تقارن در دکوراسيون مي تواند احساس جلوه اي بسيار خوب در دکوراسيون ايجاد کند، بنابراين از برخي عناصر به صورت دو تايي و متقارن در دکوراسيون استفاده کنيد. براي مثال دو آباژور، دو شمعدان، دو صندلي و ....

3. يک گوشه دنج
ايجاد يک گوشه دنج و زيبا در فضايي از خانه براي فرار از مشغله ها و رسيدن به آرامش، بسيار ساده است. شما مي توانيد با قرار دادن يک ميز و صندلي کوچک، يک گلدان پر از گل هاي زيبا، نصب طبقاتي روي ديوار براي به نمايش گذاشتن کتاب ها يا ديگر عناصر مورد علاقه خود و همچنين يک نورپردازي ملايم، يک فضاي امن و آرامش بخش در دکوراسيون ايجاد کنيد.

4 استفاده از روميزي براي ميز پذيرايي
اگر تمايل داريد دکوراسيون شما بيشتر به صورت رسمي و تجملي باشد، توصيه مي کنيم از يک روميزي شيک و زيبا براي ميز پذيرايي وسط چيدمان مبلمان خود استفاده کنيد. اين روميزي مي تواند متناسب با سبک کلي دکوراسيون شما، سنتي يا مدرن و هنري باشد.

5.ايجاد لطافت و نرمي
قراردادن کوسن هاي متعدد و نرم روي مبلمان چرمي و چوبي مي تواند لطافت و نرمي دلچسبي را براي دکوراسيون فضا به وجود آورد و احساس حاکم بر کل فضا را تلطيف سازد.

6. استفاده از رنگ سفيد
هيچ چيز مانند حوله هاي سفيد و تميز نمي تواند جلوه اي شيک و خوشايند به سرويس بهداشتي شما ببخشد. همچنين وجود گلداني به رنگ آبي که در آن گل هاي کرم و سبز رنگ قرار داده شده است مي تواند همراه خوبي با زمينه سفيد رنگ خانه شما باشد.

7 .استفاده از آيينه
از آيينه ها غافل نشويد، خصوصا اگر فضايي کوچک و کم نور در خانه داريد. زيرا اين کار علاوه بر اينکه بر وسعت فضا مي افزايد ، ميزان نور طبيعي موجود در فضا را دو برابر مي کند.

8. به نمايش گذاشتن ظروف
ظروف زيباي خود را از نظرها پنهان نسازيد! به نمايش گذاشتن ظروف در دکوراسيون آشپزخانه مي تواند هم زمان با آوردن طرح و رنگ به دکوراسيون، به تعريف سبک نيز براي دکوراسيون بپردازد. ظروف سفيد رنگ يا ظروف رنگي ساده مي توانند شگفت انگيز و زيبا جلوه کنند.

9. نو سازي جلد کتاب ها
زماني که قصد تميز کردن قفسه هاي کتاب، ميز پذيرايي يا کتاب خانه خانگي خود را داريد، حتما قبل از تغيير چيدمان کتاب ها جلد آنها را عوض کنيد و آنها را تميز و نو سازيد.

10. رنگ هاي طبيعي
قرار دادن ظرفي پر از پرتقال و ليمو در آشپزخانه مي تواند به مقدار زيادي سرزندگي و طراوت را به دکوراسيون بي روح آشپزخانه شما وارد سازد. پارچي پر از گل هاي شاداب و خوش رنگ مي تواند تاثيري شگفت انگيز بر زيبا سازي و شادابي دکوراسيون داشته باشد. اين راه در عين ارزان بودن بسيار تاثير گذار است.

11. نام گذاري کنيد
ادويه جات و پودرهاي مخصوص آشپزي را در ظروف برچسب دار و نام گذاري شده در کابينت ها و کشو ها قرار دهيد تا با يک نگاه بتوانيد نام ادويه و ماده مورد نظر را روي شيشه مشاهده و آن را براي استفاده بر داريد. همچنين براي انسجام بيشتر در جلوه چيدمان داخل کابينت و کشو، از ظروف يک شکل و هماهنگ با هم استفاده کنيد.

12. انتخاب تم براي چيدمان کابينت هاي شيشه اي
اشياء داخل کابينت هاي شيشه اي را بر حسب يک قاعده و تم خاص، با توجه به نوع جلوه اي که دوست داريد ايجاد شود انتخاب کنيد. براي مثال، اشياء و ظروف رنگارنگ با رنگ هاي شاد و تند براي ايجاد جلوه اي جسورانه و جالب يا عناصري از جنس استيل و سيلور براي ايجاد جلوه اي شيک و مدرن مناسبند.

13.رويا هاي شيرين
استفاده از ملحفه و رو بالشي هاي سفيد ساده هرگز اشتباه نيست . توصيه مي کنيم حتما اين کار را انجام دهيد و رنگ ها و طرح هاي ديگر را از طريق ديگر به دکوراسيون تخت خواب و اتاق خواب وارد سازيد.

14. يک اقدام درجه يک
استفاده از ظروف و دستمال سفره هاي يک دست سفيد در چيدمان ميز غذاخوري به همراه يک جفت شمع زيبا و شکيل مي تواند جلوه و احساسي تاثير گذار و بسيار شيک به فضاي غذاخوري شما ببخشد.

15. استفاده از سبد هاي دکوراتيو
سبد هاي حصيري يا ساخته شده از ني در سايز هاي مختلف، گزينه هاي مناسبي براي قرار دادن اشياء و لوازم متعددي در فضاهاي مختلف خانه و سازماندهي آن فضاها هستند. براي مثال، در اتاق کودک مي توانيد براي ذخيره سازي اسباب بازي ها، در اتاق کار براي قرار دادن برگه ها و ديگر لوازم ، در آشپزخانه نيز براي قرار دادن دستگيره ها و اشياء مورد استفاده کوچک، از اين سبد ها استفاده کنيد.

 

طراحي دکوراسيون داخلي
منبع: http://www.sakhtemoon.com/Decor-Equipment/HowTo-decorative-ideas-152#ixzz3tRzCPP8J