الگوهای رنگی جذاب در دکوراسیون داخلی

رنگهاي آبي روشن، خاکستري تند و روشن
براي جلوگيري از ايجاد اتاق با ظاهري بچگانه بهتر است از چوب هايي با روکش خاکستري استفاده کنيد. البته توجه داشته باشيد که رنگ هاي تند تر، فضا را رسمي تر جلوه مي دهند. بعضي ها خاکستري را رنگ واقعي آسمان مي دانند. آبي روشن، شرايط کلي مکان مورد نظر را آرام تر نشان مي دهد و آرامش نتيجه اين فضا خواهد بود. به خاطر داشته باشيد که رنگ آبي مي تواند بهترين پس زمينه براي رنگ خاکستري باشد و به مبلمان و ديوارها، جلو هاي جذاب ببخشد.

رنگ هاي طلايي و کرم
رنگ طلايي ظاهري شاد ،صميمي و آرامش بخش دارد. لازم به ذکر است که رنگ طلايي هر چه قدر هم به زردي بگرايد، روشنتر و جذاب تر به نظر مي رسد. با رنگ آميزي طلايي با غلظت مناسب مي توانيد محيط گرم و صميمي را در دکوراسيون کلي منزل، از سقف تا کف پوش، ايجادنماييد.

رنگهاي سبز يشمي، صورتي و زيتوني
استفاده از رنگهايي که طبيعت را يادآوري مي کند، فضا را جذابتر نشان مي دهد. البته تعداد کثيري از افراد معتقدند که استفاده از چنين الگوهايي از مد افتاده است و خانه هاي انگليسي سنتي را در ذهن تداعي ميکند. يکي از اين مد لهاي رنگي، تر کيبي از سبز يشمي با رنگ صورتي است که اين ترکيب شاخه گل را در ذهن مجسم مي سازد. اگر به نظرتان رنگ سبز يشمي براي ديوارها بيش از حد تيره است، مي توانيد از رنگ ترکيبي روشنتري براي سقف استفاده کنيد تا سقف خانه نقش سايه بان را براي رنگ کلي منزل ايفا کند. براي هماهنگي هر چه بيشتر با رنگ سبز يشمي ديوارها، بهتر است چارچوب در و پنجره ها آميزشي از خاکستري و سبز پر رنگ داشته باشد. فراموش نکنيد که انواع رنگ سبز را نمي توان به راحتي کنار يکديگر استفاده کرد.

رنگ هاي شاه توتي، آبي مايل به خاکستري و قرمز تيره
رنگ هاي عميق اثر بخشي فوق العاده اي دارند، ولي به خاطر تند بودنشان بايد با دقت استفاده شوند. به عنوان مثال رنگ قرمز را بايد با رنگ هاي هم خانواده اش ترکيب شود. تر کيب آن با رنگ سفيد يا زرد مناسب نيست، ولي هماهنگ کردن رنگ قرمز با رنگ قرمز سير تر مي تواند هماهنگي مناسبي به دکوراسيون کلي فضا بدهد و باعث شود سيري رنگ قرمز زياد به چشم نيايد. اثر ايجاد شده بسيار مهيج خواهد بود، ولي شُک انگيز نيست. استفاده از مبلمان قرمز، حداقل در برخي فرهنگ هاي سنتي اروپايي، توصيه نمي شود.

طراحي دکوراسيون داخلي
منبع: http://www.sakhtemoon.com/Decor-Equipment/HowTo-color-design-180#ixzz3tS0914kb