اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی

1.استفاده بيش از حد از الگوها و عناصر طرح دار چاپي
دکوراسيون تنها به پارچه هاي طرح دار نياز ندارد بلکه بايد در کنار آن ها از موارد ساده داراي بافت و رنگي مناسب نيز استفاده کنيد. بهترين قانون اين است که ابتدا طرح اصلي را که معمولا طرحي با الگوهاي بزرگ است انتخاب کرده، سپس براي تکميل آن، طرح راه راه يا چهارخانه متناسب با طرح اصلي را انتخاب کنيد؛ در کنار اين دو طرح نيز بايد مقداري از موارد با طرح هاي کوچک و خلوت استفاده کنيد و براي بقيه عناصر از پارچه هاي کاملا ساده با رنگي متناسب بهره گيريد.

2.قرار دادن قاليچه در وسط اتاق
عناصر در يک اتاق بايد به صورت مرئي و فيزيکي به هم متصل و با هم در ارتباط باشند. قاليچه اي که براي دکوراسيون انتخاب مي کنيد نبايد خيلي کوچک باشد و بايد حداقل تا زير پايه هاي مبل امتداد يابد. در اين صورت از لغزيده شدن فرش نيز که يکي از دلايل نازيبا شدن دکوراسيون است جلوگيري مي شود.

3. قراردادن تمام وسايل مقابل ديوار
ممکن است فکر کنيد که اگر تمام مبلمان و ديگر وسايل را دورتادور و مقابل ديوار بچينيد خانه بزر گتر به نظر مي رسد، اما جالب است بدانيد که دقيقا عکس اين قضيه صادق است. اين کار اشتباه است مگر زمانهايي که قرار است در خانه شما يک ميهماني برگزار شود. بهترين حالت براي چيدمان مبلمان و وسايل، به صورت گروهي و در وسط خانه با فاصله از ديوار است.

4. قراردادن يادگاري ها و اشياء موروثي در دکوراسيون
بدون توجه به اينکه آنها را دوست داريد يا خير تنها به دليل اينکه پدربزرگ يا مادربزرگ شما از مبلي خوششان مي آمده و آن را به شما هديه داده اند يا به سبک خاصي علاقه داشته اند دليل نمي شود که شما نيز آنها را براي دکوراسيون خانه خود انتخاب واستفاده کنيد. تعصب بيش از حد به آداب و سنن خانوادگي در دکوراسيون درست نيست. شما بايد ببينيد خودتان از چه سبک و وسايلي خوشتان مي آيد .

5. قرار دادن کوسن هاي دکوراتيو در همه جاي دکوراسيون
شما مي توانيد کوسن هايي در اندازه، شکل، رنگ و بافت متنوع خريداري کنيد و در دکوراسيون خانه جاي دهيد.کوسن ها جزء لوازم جانبي بسيار محبوب و مفيدي هستند که مي توان با کمک آ نها رنگ و جذابيت را وارد دکوراسيون ساخت. اما فراموش نکنيد که کوسن ها نبايد صرفا دکوري باشند بلکه علاوه بر آن بايد جنبه کاربردي نيز داشته باشند.

6. استفاده از لباس مبل بدون توجه به تناسب آن با دکوراسيون
استفاده از لباس براي مبل ها براي جلوگيري از کثيف شدن و آسيب ديدن پارچه رومبلي و مبل ها در اثر استفاده زياد ايده بسيار عالي و خوبي است. اما انتخاب پارچه اي که قرار است لباس مبل هاي شما شود نيز از اهميت زيادي برخوردار است. شما بايد پارچه اي را براي لباس مبل ها استفاده کنيد که با رنگ پارچه هاي رومبلي و دکوراسيون فضا همخواني و تناسب داشته باشد. بدترين گزينه براي پارچه لباس مبل ها پارچه وينيل با رنگ روشن است.

7.نصب تمامي تابلوها، قا بها و آيينه ها در ارتفاعي يکسان
زاويه ديد افراد با قدهاي متفاوت و همچنين بسته به اينکه ايستاده باشند يا نشسته با يکديگر تفاوت دارد. بنابراين بايد تنوع ارتفاع نصب تابلوها و آينه ها را در دکوراسيون رعايت کرد و حداکثر زواياي ديد افراد را در حالات مختلف مورد توجه قرار داد.

8. انتخاب صندلي هاي غذاخوري ناراحت اما زيبا!
فضاي غذاخوري جايي است که بايد شما و ميهمانا نتان از دور هم بودن و صرف غذا درحالتي راحت لذت ببريد. انتخابي احساسي و توجه افراطي به زيبايي صندلي ها، طوري که راحت بودن و استاندارد بودن ساخت آ نها از نظر دور بماند اشتباه بزرگي است. در اين مورد بايد حتي بيشتر از زيبايي به راحت بودن صندلي ها توجه کنيد.

طراحي دکوراسيون داخلي

منبع: http://www.sakhtemoon.com/Decor-Equipment/HowTo-home-decoration-166#ixzz3tRzQ7vz7