استفاده حداکثر از فضا با قفسه بندی کمدها

مي توانيد با طبقه بندي کردن انبارها يا کمد هاي خانگي خود، فضا را بهينه تر سازيد.

- براي قرار گيري بلوزهاي پشمي و لباس هاي زمستاني، هيچ جايي بهتر از يک کمد کوچک با چند کشو نيست.
- اگر نمي‌ دانيد با کتاب هاي‌ اضافي‌ و ظرف و ظروف عتيقه اي‌ که سالها براي جمع آوريشان زحمت کشيده ايد چه کنيد، شايد بهتر باشد که يک ويترين نردباني‌ به عنوان کتابخانه، ميز تلويزيون و ضبط صوت سفارش دهيد. اما به ياد داشته باشيد فاصله طبقات بسته به نوع وسيله اي‌ که در آن جاي‌ مي‌گيرد، بايد متفاوت باشد.براي صرفه جويي در فضا بهتر است کمد هايي انتخاب شود که علاوه بر داشتن درهاي شيشه اي و طبقات براي قرار دادن اشياء تزئيني ، حداقل دو طبقه با درهاي چوبي براي قراردادن اشياء ضروري که دوست نداريد ديده شوند داشته باشد.
- هنگام خريد کمد ، حتما به کشو هاي داخلي، لولا ها و... توجه کنيد. همه اين موارد را يک بار پيش از خريد امتحان کنيد و ببينيد آيا کشو ها به آساني به بيرون و داخل کشيده مي شوند يا خير؟ آيا اين کمد فضاي لازم را براي تمام وسايل شما دارد؟


چيدماني صحيح
اولين چيزي که به مرتب بودن يک کمد کمک مي کند، چوب لباسي است . لباسها گذشته از وزن، جنس و ميزان استقامت چوب لباسي، باتوجه به فرمشان بايد توسط چوب لباسي مناسب به ميله کمد آويخته شوند. در واقع چوب لباسي ها نه تنها ابزار آويزان کردن لباس هستند ، بلکه نقش محافظت کننده از فرم آنها را نيز برعهده دارند. پس به نوع چوب لباسي ها توجه کنيد و بر روي لباسهايي که کمتر از آنها استفاده مي شود حتما کاوربکشيد.

پلوورها و ژاکتهاي سنگين را بهتر است به جاي آويزان کردن تا کنيد و در کيف هاي مخصوصي قرار دهيد که در انواع و اندازه هاي مختلفي در بازار وجود دارد. براي آويزان کردن لباسهاي بلند مانند مانتوها، باراني و ... ارتفاعي به ميزان 165 تا 172 سانتيمتر در نظر بگيريد. براي لباسهاي کوتاه مانند بلوزها، پيراهن هاي مردانه و...، ارتفاعي به ميزان 90 تا 105 سانتيمتر نياز داريد. فضاي خالي بالاي کمد را مي توان براي قراردادن ساک ها يا جعبه هايي که وسايل شخصيتان درون آن قرار دارد در نظر بگيريد.

درهاي کمدها را از ياد نبريد زيرا فضاهاي بسيار کار آمدي براي قرار دادن بخشي از وسايل مي باشند. اگر کمدتان از ارتفاع زيادي برخوردار است، بهتر است از دو رديف ميله براي آويزان کردن لباسها استفاده کنيد و لباسهاي غير ضروري را در قسمت بالايي که دسترسي سخت تري دارد قرار دهيد . مي توانيد با نصب يک طبقه چرخدار در زير کمد ، جايي براي کفشها و لوازم ديگرتان ايجاد کنيد.

يکي از اين فضاهاي کارآمد که ما هميشه فراموشش مي کنيم، اختلاف سطحهاي‌ باريک ميان دو ديوار يا دو ستون است که مي توانيد با قراردادن چند طبقه چوبي يا شيشه اي، فضايي براي قراردادن لوازم دکوراتيو يا کتابخانه هاي مقرون به صرفه بسازيد.

سعي‌ کنيد به هنگام تهيه مبلمان و وسايل چوبي‌ منزل، از مواردي‌ استفاده کنيد که داراي‌ کشو يا کمدهاي‌ کوچک باشند. مثلا اگر تختخواب فرزند شما داراي يک کشو در زير و يک کمد کوچک در بالا باشد، ديگر مشکل قرار دادن ملحفه را نخواهيد داشت.

طراحي دکوراسيون داخلي

منبع: http://www.sakhtemoon.com/Wall-cupboard/HowTo-wardrobe-171#ixzz3tRzf7uSc