اختلافات قبل از مراسم عروسی و چگونگی حلشان

قبل از عروسي به دليل استرس و هزينه هاي عروسي خيلي از عروس و داماد ها دچار مشکلات فراواني مي شوند . اين درگيري ها در هنگام خريد عروس و داماد و يا جهيزيه بيشتر مي شود . اختلاف در سليقه و يا تضاد رسوم و سنت هاي دو خانواده در اين درگيري ها کاملا مشهود است . متاسفانه تعدادي از خانواده ها به جاي اين که سعي کنند خود را به همديگر نزديکتر نشان دهند بيشتر از هم فاصله مي گيرند و هر يک دوست دارند سليقه و عقايد و رسوم خود را بر ديگري تحميل نمايند و باعث خراب کردن و از بين بردن رابطه عروس و داماد شوند .

تشريفات مجالس عروسي اختلافات قبل از مراسم عروسي و روش حل اختلافات

اميدواريم مقاله زير به شما کمک نمايد تا دچار مشکلاتي از اين قبيل نشويد.

اهميت مشاوره قبل از ازدواج

متاسفانه خيلي ها به علت اينکه در هنگام نامزدي و دوران خواستگاري رابطه ي خوبي با همديگر دارند و احساس مي کنند تا آخر عمر مشکلي نخواهند داشت مشاوره قبل از ازدواج را کاملا مسخره مي پندارند اما بايد بدانيم که مشکلات و اختلاف نظر و سليقه در بين هر زوج خوشبختي هم وجود دارد اما آن ها ياد گرفته اند که چه طور مشکلات خود را حل کنند . براي جلوگيري از مشکلات احتمالي در دوران عقد يا بعد از عروسي مشاوره قبل از ازدواج را جدي بگيريم زيرا باعث مي شود شما بهترين دوران زندگي مشترک تان را کمتر دچار اختلاف نظر ، سليقه و عقيده باشيد و شناخت مناسبي از يکديگر پيدا کنيد و زندگي جديد خود را با شناخت و عشق به يکديگر مستحکم سازيد.

ارتباط و راه حل درگيري

کتابهاي بسياري در مورد اهميت روابط زوجين نوشته شده است ، راه حل تضاد ها ، جنس مخالف و حفظ خوشبختي در ازدواج و روابط ! به طور مثال گفته شده است : مردهاي مريخي و زنان ونوسي. و گفته شده مردها نمي توانند گوش کنند و زنها نمي توانند بخوانند.اين ها همه در اثر پژوهش هاي بسياري گفته شده است .اگر زوجين شناخت درستي از همديگر داشته باشند مي توانند کاملا شريک جنسي خود را درک کنند و توقعات نامعقولي از آن نداشته باشند .

زوجين در اينکه رابطه ي بين خود و خانواده هاي همديگر را سالم نگه دارند نقش مهم و بسزايي دارند .

اگر مشکل يا اختلاف سليقه اي در بين شما و همسرتان وجود دارد لطفا آن را در بين خود حل کنيد و از گفتن مشکل و اختلاف نظرتان به خانواده ها چيزي نگوييد. اين کار نه تنها باعث از بين بردن مشکل شما نمي شود بلکه باعث مي شود ديد خانواده نسبت به همسر و رابطه شما کاملا عوض شود و حل کردن مشکل سخت تر.

تهيه و تدارکات مراسم عروسي واقعا وقت گير و سخت است . ناخداگاه مشغله ي شما در اين مدت زياد مي شود و شما از همسرتان کمي دور خواهيد شد . سعي کنيد همديگر را درک کنيد و کارها را به تنهايي انجام ندهيد تا کمتر خسته شويد که انرژي لازم را براي همسر خود داشته باشيد تا اين خستگي ها باعث بدخلقي شما نشود .

براي اينکه براي تهيه ملزومات عروسي از قبيل خريد جواهرات و لوازم آرايش و ديگر ملزومات مورد نياز کمتر دچار مشکل شويد و انتخاب درستي براي هر کدام داشته باشيد از قبل ليستي از اقلام مورد نيازتان را تهيه کنيد و براي هر يک بودجه اي را در نظر بگيريد و آن ها را طبق سليقه تان الويت بندي نماييد تا براي بعضي لوازم واجب تر پول کم نياوريد .

در انتخاب وسايل مورد نياز خود از چشم و هم چشمي پرهيز کنيد و فقط لوازمي که واقعا نياز داريد را تهيه نماييد . خيلي از فروشندگان با تبليغات کاذب خود باعث مي شوند شما اقلامي را تهيه کنيد که واقعا ضرورتي ندارند و شما شايد به ندرت از آن ها استفاده نماييد . سعي کنيد با آگاهي کامل خريد خود را انجام دهيد .

يکي از مهم ترين اصول در زندگي مشترک از خود گذشتگي مي باشد . اين که ما در يک رابطه فقط نيازها و عواطف خود را ببينيم واقعا زندگي مشترک را دچار تزلزل خواهد کرد پس سعي کنيد در روابط انعطاف، مهرباني ، عشق و صبوري را پيشه کنيد . 

لینک های مهم