اتاق نشیمنی با دکوراسیون مخصوص شما

دکوراسيون راحت و غير رسمي
مهم ترين اصل در دکوراسيو نهاي راحت و غير رسمي اين است که هر آنچه را دوست داريد و با آن احساس راحتي مي کنيد،در دکوراسيون خانه خود استفاده کنيد و تنها به راحتي و آرامش خود در دکوراسيون بينديشيد.

عناصر لازم و تاثيرات دکوراسيون غير رسمي:
پارچه هاي کتان و پنبه اي
پارچه هاي خواب دار و بافته شده
گرما و راحتي
اشکال ساده
زندگي آسان
عناصر کاربردي نه گران قيمت


دوستداران صلح و آرامش
اگر زندگي مجردي را تجربه مي کنيد، رسيدن به آرامش و انجام تمرينات آرامش بخش در خانه براي شما کاري بسيار آسان است، اما اگر در خانواده اي چند نفره زندگي مي کنيد، بايد به دنبال راهي براي ايجاد آرامش و سکون باشيد که براي بقيه افراد مزاحمتي ايجاد نکند. مهم ترين اصل براي طراحي چنين فضايي استفاده از مواد طبيعي ، رنگهاي خنثي و ملايم است. حتي مي توانيد کنجي دنج و آرامش بخش هم براي خود ايجاد کنيد تا در مواقع لزوم به آن پناه ببريد.

ملزومات خانه صلح و آرامش:
رنگها و مواد طبيعي
بافتهاي لطيف و نرم
عايق بندي صوتي


دکوراسيون خلاقانه
دکوراسيوني خلاقانه محسوب مي شود که فرد در آن با ترکيب سبک هاي مختلف مانند مدرن و کلاسيک و همچنين افزودن آثار هنري جذاب، دکوراسيوني متفاوت خلق کند. براي ايجاد يک دکوراسيون خلاقانه مي توانيد با بافت ها، مواد و اشکال مختلف به شکلي هنرمندانه بازي کنيد و به صورتهاي متمايزي آنها را کنار بچينيد.

حقايق هنري که نبايد از آنها غافل شويد:
تمها و مجموعه هاي رنگي
عتيقه ها و مدرن ها ( يا تلفيقي از آنها)
تاثيرات فرهنگي و محيطي
قابليت بافت ها


دکوراسيون افراد فعال
براي افرادي که بيشتر از استراحت، خود را به انجام فعاليت هاي مورد علاقه شان سرگرم مي کنند، وجود سطوح کار متنوع و فضايي براي تجهيزات کامپيوتر و همچنين فضاي ذخيره سازي بيشترمانند قفسه و طبقات منعطف در دکوراسيون خانه به اندازه مبلمان و کاناپه مهم است.

موارد قابل توجه در اين سبک از دکوراسيون:
ميزان کار آمد بودن فضا
نگهداري و نظافت آسان
مواد با دوام
تجهيزات خوب و ايده آل


دکوراسيون شيک
براي داشتن دکوراسيوني شيک بايد در استفاده از پالتهاي خنثي، اعتماد به نفس بالايي داشته باشيد و در عين حال بدانيد چگونه از رنگ يا رنگهايي خاص و برجسته يا لوازم جانبي در دکوراسيون استفاده کنيد. شکلهاي کلاسيک، خطوط صاف و واضح با کيفيت بالا از جمله ويژگيهايي هستند که در هر دکوراسيون شيکي خواهيد ديد. اضافه کردن عنصري به دکوراسيون که بتواند آن را متمايزجلوه دهد هم، از اهميت بالايي برخوردار است. اين عنصر مي تواند رنگي تند و متمايز، نورپردازي خاصي يا اقدامي متفاوت در چگونگي رنگ آميزي باشد.

عناصري که در دکوراسيون شيک ديده ميشود:
خطوط صاف و واضح
تمايلات مينيماليستي
طر حهاي کلاسيک
پارچه کتاني و پشمي
مخمل و داماسک
چوب يا لمينيت ملايم و کمرنگ
ديوا رهاي پانلدار
استيل و شيشه

طراحي دکوراسيون داخلي
منبع: http://www.sakhtemoon.com/Decor-Equipment/HowTo-special-livingroom-178#ixzz3tS5kRfcU