آینه‌ کاری دیوار پشت تلویزیون؛ یک تصمیم علی

 ایده‌های مختلف و متنوعی برای تزئین و دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون وجود دارد که انتخاب آنها به سلیقه شخص برمی‌گردد. ایده‌هایی مثل تزئین دیوار پشت تلویزیون با تابلوهای نقاشی، با کاغذ دیواری و.....

اما یکی از بهترین و زیباترین ایده‌ها برای دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون، آینه‌کاری آن است. حال شاید بپرسید، چرا؟
•    چون فقط آینه‌ها می‌توانند این نقطه کانونی پذیرایی شما را به نگینی درخشان تبدیل کنند.
•    چون فقط آینه‌ها می‌توانند در تمام ساعات شب و روز مطابق با تغییرات نور تغییر کرده و هر لحظه فضایی شگفت‌انگیز خلق کنند.
•    چون فقط آینه‌ها می‌توانند حتی با وجود خاموش بودن تلویزیون با بازی با نور باز هم صحنه‌هایی زیبا خلق کنند.
•    چون فقط آینه‌ها می‌توانند هم با دکوراسیون‌های سنتی و هم با دکوراسیون‌های جدید تطبیق پیدا کنند.
•    چون فقط در صورت وجود آینه‌ها در دکوراسیون داخلی منزل، استفاده از نورپردازی برای زیبا و رویایی کردن فضای پذیرایی معنی پیدا می‌کند.
•    چون فقط آینه‌ها می‌توانند فضای پذیرایی شما را روشن‌تر و دلنشین‌تر بکنند.
•    چون فقط آینه‌ها می‌توانند با بازتاب نور فضای پذیرایی را بزرگتر جلوه دهند.
 
 
چطور آینه کاری پشت دیوار تلویزیون را انجام دهیم؟
می‌توان در آینه‌کاری دیوار پشت تلویزیون از آینه‌کاری‌ها با شکل‌ها و طرح‌های تزئینی مختلفی استفاده کرد. استفاده از شکل‌ها و قطعات متنوع در آینه‌کاری دیوار پشت تلویزیون فضایی درخشان و پرتلالو پدید می‌آورد و حاصل آن بازتاب پی در پی نور در قطعات بی‌شمار آینه و ایجاد فضایی پرنور، دل‌انگیز و رویایی است. بهتر است کنار دیوار آینه‌کاری شده تزئینات اضافی زیادی وجود نداشته باشد زیرا ترکیب دیوار آینه‌کاری شده و صفحه تلویزیون در مقابل آن به حدی زیبا و در عین حال ساده و کلاسیک است که وجود هرگونه وسایل تزئینی دیگر نه تنها باعث به هم خوردن این هارمونی می‌شود بلکه فضا را شلخته و بی‌نظم نیز نشان می‌دهد.  شاید عجیب به نظر برسد اما با آینه‌کاری دیوار حتی می‌توان در مصرف انرژی هم صرفه‌جویی کرد زیرا به دلیل بازتاب نور توسط آینه‌ها نیاز به منابع روشنایی کمتری وجود دارد. در صورت وجود هرگونه نقص یا مشکلی در دیوار می‌توان آن را آینه‌کاری کرد با این کار نه تنها عیب آن پوشیده می‌شود بلکه شکل زیبایی نیز پیدا می‌کند.  مدل‌های مختلفی برای آینه‌کاری دیوار پشت تلویزیون وجود دارد که هرکسی می‌تواند مطابق با سلیقه خود، اندازه دیوار، اندازه تلویزیون، مساحت پذیرایی و غیره یکی از آنها را انتخاب کند. به عنوان مثال در تصویر بالا شما مشاهده می‌کنید که تمام مساحت دیوار آینه‌کاری نشده است و فقط بخش‌هایی از آن به زیبایی آینه‌کاری شده است، درحالی که در تصویر زیر مشاهده می‌فرمایید که دیوار پشت تلویزیون کاملا آینه‌کاری شده است و به شدت نیز زیبا و چشم‌نواز است. 
 
منبع: شیشه و آینه اردلان